Polskie Radio Dzieciom

"Bomba Banda". Rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu 

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 14:15
Kret Albin, pies Onufry, mieszkający w szopie nietoperz Ignacy, kot Pafnucy, kura Gosia i rybka Nula zamieszkująca przydomowy staw, która w wodzie wcale nie czuje się jak ryba. Ta ciekawa kompania ma wielką moc rozwiązywania problemów, niesienia pomocy potrzebującym, podnoszenia na duchu i zarażania śmiechem. W "Kulturotece" zagościła Maria Holka, która doskonale ich zna, a także wie, gdzie można ich "spotkać". "Bomba banda" to jej najnowszy projekt adresowany do młodej publiczności, Jest to drugi siedmioodcinkowy audioserial utrzymany w duchu pierwszego, opowiadającego o zbyt wolnym ślimaku z za dużą skorupą i poplątanej dżdżownicy "W krainie wysokich traw". 
Bomba Banda. W Polskim Radiu Dzieciom rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu
"Bomba Banda". W Polskim Radiu Dzieciom rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu Foto: mat. pras.

"Bomba banda" to ekipa złożona z sześciu zwierzątek zamieszkujących jedyne gospodarstwo wiejskie, które uchowało się pośród wysokich wieżowców. - Pomimo tego że sami cierpią na pewne swoje dysfunkcje, tworzą ekipę, która niesie pomoc okolicznym zwierzątkom, która zawsze stoi na posterunku, która zawsze jest gotowa wstać, rzucić wszystko i ruszyć z pomocą do tego, kto jej potrzebuje” – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Maria Holka. A mają do tego wiele okazji! Każdy z odcinków to nowa przygoda niezawodnej drużyny.  

Posłuchaj
59:42 2022_09_11 17_00_17_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 "Bomba Banda". Rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu 

W audycji "Kulturoteka" twórczyni audioseriali wyznała, że sama wzrastała w towarzystwie licznych słuchowisk. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom zdradziła, jakie słuchowiska należały w dzieciństwie do jej ulubionych. Co więcej, często do nich zagląda, przekładając je na nieco bardziej współczesny język. Wzorce sprzed lat Maria Holka stara się łączyć z inspiracjami, które czerpie z filmów animowanych, starając się przy tym, by jej audioseriale były atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców.  

Więcej na temat audioserialu "Bomba Banda" w audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja:  "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Maria Holka - autorka
Data emisji: 11.09.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 



 

Zobacz także
Czytaj także

Wrażenia po spektaklu "Kulka" we wrocławskim Teatrze Lalek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 14:28
Spektakl "KULKA" za pomocą muzyki, form plastycznych i ruchu opisuje historię pewnej przyjaźni. Czym tak naprawdę jest przyjaźń? Jak poznać, że się z kimś przyjaźnimy i w jaki sposób pielęgnować tę relację? Odpowiedzi na te pytania zna gość audycji "Kulturalna Strefa", autor spektaklu "KULKA" który niedawno miał swoją premierę we Wrocławskim Teatrze Lalek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Mała Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 19:23
16 września rozpocznie się Mała Warszawska Jesień w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej, którego celem jest przybliżenie sztuk wizualnych, teatru, tańca, improwizacji i muzyki tradycyjnej. Co muzycznie łączy wszystkie kontynenty, państwa, kultury? Jakie pojęcia ukryły się i połączyły się w dziwne słowo "meloharmoidiochordofon"? Co wspólnego ma Ukraina z Polską? Jakich połączeń możemy się spodziewać podczas tegorocznej edycji? 
rozwiń zwiń