Polskie Radio Dzieciom

7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci: "To jest wielkie święto dziecięcej twórczości"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 10:15
7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jak podkreśliła Katarzyna Krajewska, kuratorka Ogrodu Sztuk - teatralne święto stworzone po to, aby się cieszyć teatrem i zobaczyć najlepsze przedstawienia, a przy okazji wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Martyna Chuderska, zaprosiła wszystkich do posłuchania relacji na żywo, prosto z wydarzenia, w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zapraszamy na 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
Zapraszamy na 7. Przegląd Nowego Teatru dla DzieciFoto: Shutterstock/Frame Stock Footage

Jeszcze do 12 czerwca trwa we Wrocławiu 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. Wydarzeniu patronuje Polskie Radio Dzieciom. Główną ideą organizowanego od 2013 r. przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach.

Jak zauważyła Katarzyna Krajewska - kuratorka Ogrodu Sztuk, Przegląd to taki nietypowy festiwal teatralny, bo tu nie ma jury, ani zwycięzców. - To teatralne święto bez nagród, stworzone po to aby się cieszyć teatrem i zobaczyć najlepsze przedstawienia. Jest ich kilkanaście, a oprócz tego są jeszcze bezpłatne warsztaty. To jest wielkie święto dziecięcej twórczości - podkreśliła gość "Kulturoteki".

Kuratorka wyjaśniła też skąd wziął się Ogród Sztuk. - Część z tych działań artystycznych odbywa się w przylegającym do teatru ogrodzie, a do budynku przenosimy się tylko w razie niepogody, lub kiedy uczestników jest tak wielu, że nie mieszczą się na zewnątrz - wyjaśniła Katarzyna Krajewska.

O swoich doświadczeniach i udziale w warsztatach opowiedzieli też w audycji Antoni i Stanisław, którzy brali udział w niedzielnym nagraniu "Kulturoteki" prosto z Wrocławia.

Posłuchaj
60:29 2024_06_09 17_00_02_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 9 czerwca godz. 17:00

 

Festiwal odbywa się w dniach 6-12 czerwca 2024. Wydarzeniu patronuje Polskie Radio Dzieciom. 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Katarzyna Krajewska - kuratorka Ogrodu Sztuk
Data emisji: 9.06.2024
Godzina emisji: 17:00.

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 11:01
To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co w duszy gra laureatom Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Intermuza"? Odpowiedź w audycji "Kulturoteka" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 16:00
Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana ma już długą tradycję. Od dwudziestu jeden lat na scenie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury spotykają się młodzi artyści, by wyśpiewać co im w duszy gra i zachwycić publiczność. Pierwsza majowa niedziela była wymarzonym dniem na spotkanie z laureatkami i laureatami tegorocznego konkursu. Okazję tę wykorzystała Martyna Chuderska zapraszając laureatów do audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opera jest jedną wielką magią, czyli 5. Mozart Junior Festival

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 10:40
Trwa 33. Festiwal Mozartowski, a Warszawska Opera Kameralna zaprasza wszystkich młodych melomanów do przeżycia wielkiej muzycznej przygody. Z myślą o nich bowiem stworzony został Mozart Junior Festival. Co będzie się działo podczas tegorcznej edycji? Jak zapowiedział dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska, nie zabraknie niespodzianek dla widzów w różnym wieku, ale szczególnie najmłodsi będą mile zaskoczeni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

B jak Brzechwa, czyli tajemnice Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 10:15
- Czy wiecie skąd u Pana Kleksa tyle kieszeni, w jego płaszczu? Jak wykładało dzieciństwo młodego Ambrożego i co słyszał on ciągle od swojego dziadka? - pytała Słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom Alina Januszczyk organizatorka Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET i powiedziała, że organizatorzy tego wydarzenia postanowili nie tylko pokazać wszystkim dzieciom postać Jana Brzechwy, ale też kilku stworzonych przez niego postaci.
rozwiń zwiń