Polskie Radio Dzieciom

O projekcie "Biblioteka otwarta" w Bibliotece Publicznej w Rabce - Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 15:54
Integracja i wspólnotowość - takie słowa nasuwają się niemal natychmiast, gdy czytamy o projekcje realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce - Zdroju. "Biblioteka otwarta" to nie puste słowa. Zbiory uzupełniane są o wydawnictwa dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, powstają książki dotykowe i sensoryczne, a niewidome dzieci uczą jak poruszać się w świecie, którego nie widać.
Iwona Haberny
Iwona HabernyFoto: PR

Wszystkie te działania służą stworzeniu integracyjnej oferty bibliotecznej, przyjaznej dla dzieci z niepełnosprawnościami. Rabka - Zdrój już teraz bardzo intensywnie przygotowuje się do organizowanego w lipcu Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej.

Posłuchaj
59:30 2023_04_23 21_00_03_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 23 kwietnia godz. 21:00

O szczegółach projektu i programie tegorocznej edycji wielkiego czytelniczego święta, w Kulturalnej Strefie opowie Iwona Haberny.

Po 21.00 zaprasza Martyna Chuderska

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Iwona Haberny
Data  emisji: 23.04.2023
Godzina emisji: 21:00

Czytaj dalej:

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Festiwal, że palce lizać! - kolejna edycja literackiego festiwalu dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:15
Spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery, wystawy i  czytanki po zachodzie słońca - to wszystko czeka uczestników 8. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, która w Gdańsku odbywa się od 7 do 9 października b.r. Organizatorzy zapewniają, że można doświadczać tam literatury "wszystkimi możliwymi zmysłami". Wśród propozycji festiwalowych są między innymi specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji zorganizowane z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema i  konferencja pt. "O gustach się dyskutuje" - propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O dorobku artystycznym Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 15:00
Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała m.in. "Aliaszkę", "Bajki nasenne", "Między światem a zaświatem", "Kury z grubej rury" czy "O kurza twarz!". Ta wspaniała artystka lubi opowiadać czarną kreską, ale nie boi się też kolorowych plam. Od lat myślenia wizualnego uczy starszych i młodszych, prowadzi też zajęcia dla dzieci "Być jak Leonardo" w Strefie Kultury w Piasecznie oraz warsztaty o karykaturze w Muzeum Karykatury w Warszawie i jest zakładniczką Zająca Szarego Obywatela. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Cygan o literackim debiucie dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 20:30
"Dzieci odkrywają wszystko w niczym, dorośli znajdują nic we wszystkim". Takim włoskim przysłowiem do świata "Duszka" swoich czytelników zaprosił gość "Kulturalnej Strefy" w Polskim Radiu Dzieciom. Jest poetą, prozaikiem, ale przede wszystkim autorem tekstów​ piosenek dla dzieci. "Duszek" to jego literacki debiut napisany z myślą o najmłodszych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórczość Joanny Rusinek. Rozmowa z ilustratorką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:29
W świątecznym wydaniu "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Joanna Rusinek, graficzka i ilustratorka, która sama o sobie pisze, że "uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych". Obecnie projektuje okładki i ilustruje książki dla dzieci.  
rozwiń zwiń