Polskie Radio Dzieciom

27. Międzynarodowy Festiwal "Korczak Dzisiaj"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 14:13
Różne rodzaje teatru familijnego, performanse rodzinne, Klub Dobrej Rozmowy, propozycje z Czech i niespodzianki ze Szwecji ... Wszystkie te wydarzenia łączy jedno hasło - RODZINNOŚĆ. Czym jest i dlaczego jest nam tak bardzo potrzebna? W jaki sposób funkcjonują dzisiejsze rodziny i czy rodzinę zawsze muszą łączyć więzy krwi? Między 19 a 28 października podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak Dzisiaj szukać będziemy odpowiedzi na pytania szeroko ujmujące ten temat.
Dorota Kowalkowska - dyrektorka artystyczna Festiwalu Korczak Dzisiaj
Dorota Kowalkowska - dyrektorka artystyczna Festiwalu Korczak DzisiajFoto: PR

O programie tegorocznej edycji "wielkiego święta" teatru dla młodych widzów, w Kulturalnej Strefie opowiedziała dyrektorka artystyczna Festiwalu Dorota Kowalkowska.


Posłuchaj
60:06 2023_10_15 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 15 października godz. 21:00

 

Audycja: Kulturalna strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Dorota Kowalkowska / Festiwal Korczak Dzisiaj
Data emisji: 15.10.2023
Godzina emisji: 21.00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Wścibscy" - relacja z Teatru Groteska

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 23:12
Za nami pierwsza w tym sezonie premiera w krakowskim teatrze Groteska. Na scenie "rozgościli się "Wścibscy”. Spektakl rozprawił się z tytułową ludzką przywarą, jaką jest wtykanie nosa w nieswoje sprawy. Jak wyglądały przygotowania do spektaklu i ostatnie próby? Co dzieje się na co dzień w pracowni plastycznej i krawieckiej? Jak wygląda montaż scenografii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

O dorobku artystycznym Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 15:00
Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała m.in. "Aliaszkę", "Bajki nasenne", "Między światem a zaświatem", "Kury z grubej rury" czy "O kurza twarz!". Ta wspaniała artystka lubi opowiadać czarną kreską, ale nie boi się też kolorowych plam. Od lat myślenia wizualnego uczy starszych i młodszych, prowadzi też zajęcia dla dzieci "Być jak Leonardo" w Strefie Kultury w Piasecznie oraz warsztaty o karykaturze w Muzeum Karykatury w Warszawie i jest zakładniczką Zająca Szarego Obywatela. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie klasyki ze współczesnością w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 20:11
Dzisiaj mieści się w samym sercu Warszawy, a dokładnie w Pałacu Kultury i Nauki, ale jakie były początki najstarszego teatru lalkowego w Polsce? W "Kulturalnej strefie" poznaliśmy nieco historii Teatr Lalka, ale też spojrzeliśmy w przyszłość. Jak zaprezentować klasyczne teksty by były zrozumiałe dla młodego, współczesnego odbiorcy? W audycji Polskiego Radia Dzieciom, w towarzystwie naszych gości: Anety Jucejko- Pałęckiej, Wojciecha Pałęckiego i dyrektora Teatru Lalka - Jarosława Kiliana, opowiedzieliśmy również o repertuarze, premierach i planach artystycznych.
rozwiń zwiń