X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Żyj ekologicznie! Jak przekonać nieprzekonanych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 10:06
"Ale to nudne! Po co tak segregować te śmieci? Mi się to i tak nie uda!" - słyszeliście już kiedyś od kogoś takie zdania? Wydaje się, że ci, którzy tak mówią nigdy nie zrozumieją ekologii. A może wystarczy bardzo mocno przytulić babcię i dziadka, uśmiechnąć się do rodziców czy przyjaciół i powiedzieć im wszystkim: posłuchajcie - muszę z wami poważnie porozmawiać o mojej i naszej przyszłości?
Jak spędzić wakacje w zgodzie z naturą?
Jak spędzić wakacje w zgodzie z naturą?Foto: Glow Images/East News

Jak rozmawiać z ludźmi o ekologii? Jak przekonać do proekologicznych zachowań tych nieprzekonanych? Posłuchajcie naszych rad w audycji "Zbieraj z klasą".

Posłuchaj
23:00 zbieraj z klasą 30.07.mp3 Ekologia wokół nas. Jak przekonać nieprzekonanych? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_30.07.2020. 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 30.07.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!


jo

Zobacz więcej na temat: edukacja ekologia
Zobacz także

Czytaj także

Edukacja ekologiczna. Jak to się robi w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:48
Tematem audycji będzie między innymi nowy projekt WWF. Organizacja chce rozmawiać z nauczycielami i ich podopiecznymi na tamat edukacji ekologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling wakacyjny. Ale jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:28
Na początku wakacji przypomnieliśmy podstawowe zasady recyklingu i sortowania odpadów. Recykling to odzyskiwanie części ze starej, zepsutej rzeczy po to, żeby powtórnie nam służyły. A sortowanie to segregowanie. Ostatnio, poza zużytymi bateriami, sprzętem elektronicznym, puszkami i szkłem, musimy jeszcze wyrzucać całkiem dużo maseczek i rękawiczek jednorazowych. Jak je utylizować, czyli niszczyć? Gdzie wyrzucać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozmawiajmy z dziećmi o suszy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 23:01
Susza, skażenie i powodzie to zjawiska, o których mówi się dużo, ale jak o nich rozmawiać z dziećmi? Jak tłumaczyć sobie i rodzinie konieczność zakręcania kranu albo fakt, że ślad wodny naszych dżinsów to ok. 11.000 litrów wody?
rozwiń zwiń