X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Siostry Szlachta podczas "Ferii z gwiazdami". WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 00:01
Ferie zimowe powoli dobiegają końca, ale nasza zabawa wciąż trwa. "Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" to cykl 10 spotkań z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy, którzy inspirują do działania, podpowiadając, jak można spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Opowiadają także swoje ulubione bajki, w których słuchacze odgadują ich tytuły. Dziś do wspólnej zabawy zapraszają Siostry Szlachta.
Siostry Szlachta podczas Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom. 14 stycznia 2021.
Siostry Szlachta podczas "Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom". 14 stycznia 2021.Foto: PR

Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców, zaprasza na "Ferie z gwiazdami".  Jak spędzają je gwiazdy? Co lubią robić w wolnych chwilach? Co robią, by się nie nudzić? O czym marzą i jak przygotowują się do występów? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Ala i Ola Tracz, Michał Kaczmarek, Magda Bereda, AniKa Dąbrowska, Carla Fernandes, 4 Dreamers, Natalia Sisik, Czarek Czaruje, Siostry Szlachta i Kinga Sawczuk. Każdego dnia słuchacze mają szansę również wygrać nagrodę specjalnie przygotowaną przez gwiazdę!

Dziś do wspólnej zabawy zapraszają Siostry Szlachta. Zobacz wideo.

Zapraszamy do śledzenia stron polskieradio.pl, polskieradiodzieciom.pl i ferie.polskieradio.pl oraz mediów społecznościowych Polskiego Radia Dzieciom, na których prezentujemy filmiki ze spotkań z gwiazdami. Na premierowe video wywiady zapraszamy codziennie o 8.00, 10.00 i 15.00.

Zabawa w "szybkie strzały"

Każdego dnia ferii z Polskim Radiem Dzieciom artyści opowiadają swoją ulubioną bajkę stosując słowne "tricki". Zadaniem słuchaczy jest odgadnięcie jej tytułu.

Jak Siostry Szlachta przygotowują się do swoich występów na scenie? Jakie są ich pozamuzyczne pasje i jakie są ich największe osiągnięcia? Zapraszamy do oglądania filmików i słuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom. Dalszą część rozmów, można usłyszeć na antenie stacji codziennie o 9.40, 10.50 i 16.40. Już jutro spotkanie z Kingą Sawczuk. Zapraszamy! <<<

Posłuchaj bajkę opowiedzianą przez Siostry Szlachta. Dalszy jej ciąg usłyszeć można w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom o godzinie 16.40.

Słuchajcie PRD od samego rana i bawcie się razem z nami! 

 

Ferie 1200x660_3.jpg
Nowy serwis specjalny Polskiego Radia

Dla wszystkich, którzy lubią się bawić na sportowo, stacja przygotowała "Poranną gimnastykę". Przez dwa tygodnie ferii w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 7:30 będziemy się gimnastykować i rozgrzewać nasze ciało. Trening prowadzony będzie przez radiowego trenera Zbyszka Kozłowskiego wraz z towarzyszącym mu sportowcem Piotrem Safrończykiem z Klubu Sportowego Mako, który udzieli słuchaczom wszelkich wskazówek podczas ćwiczeń. Pan Piotr fascynuje się szeroko pojętą kulturą fizyczną, więc spotkania z nim będą nie lada wyzwaniem dla dzieci ćwiczących w zaciszu swoich domów. 

 

Ala i Ola Tracz_1200 gal.jpg
Ala i Ola Tracz na start "Ferii z gwiazdami"

Zagraj z nami w planszówki 

Wszyscy fani gier planszowych znajdą w te ferie ciekawe audycje przygotowane specjalnie dla nich. Jeszcze więcej gier, zabaw i pomysłów na spędzanie ferii w domu w rodzinnym gronie w rozszerzonej wersji audycji "zGRAjmy się". Już nie tylko w środy o 15:30, ale na czas ferii od poniedziałku do piątku "zGRAjmy się" w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 15:15.
Zaprasza Patryk Bartoszewski.  

bereda 1200.jpg
Zobacz wywiady z Magdą Beredą. WIDEO

Od poniedziałku do piątku w "Porankach" (7.00 – 10.00) i "Popołudnikach" (15.00-17.00) stacja przygotowała przegląd wydarzeń, warsztatów i propozycji wszelkich aktywności przygotowanych dla dzieci na czas ferii w poszczególnych województwach.
Jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi aktywnościami oraz jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci? O tym usłyszeć będzie można w audycji "Strefa rodzica". 

4 Dreams 2_1200.jpg
Zobacz wywiady z 4Dreamers. WIDEO

Uwielbiani przez dzieci bohaterowie Polskiego Radia Dzieciom pojawią się w czasie ferii w Programie I Polskiego Radia. Tuż po 11:00 w "Czterech Porach Roku" będzie można zgadywać razem z Filipem i Leopoldem, Misiem Michasiem, Smokiem Adasiem, Kulfonem i Moniką, Myszką Felą i Magistrem Sprężynką, o jakim zwierzaku będą opowiadać.

Bohaterowie i prowadzący znani z naszej anteny opanowują również przez 2 tygodnie antenę Trójki. Codziennie od 12:00 do 14:00 będą współprowadzącymi audycję. Posłuchać będzie można Filipa i Leopolda, Pascala Kaczorowskiego, Leszka i Misia Michasia, Myszkę Felę, Kulfona i Monikę i wielu innych. Będą rozmowy z dziećmi, zabawy, nagrody, będzie można wysłuchać słuchowisk Polskiego Radia Dzieciom. ("Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" i "Przygoda Niepyłki i Apolinki"). 

Baw się z nami! Ferie z Polskim Radiem Dzieciom od 4 do 17 stycznia 2020. Nie może Was zabraknąć!

-->> Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

 


Zobacz więcej na temat: Ferie zimowe dzieci czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Bogata oferta dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 07:53
Zamiast szaleństwa na stoku, domowe zacisze - w tym roku zimowe ferie będą inne niż zwykle, z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego Polskie Radio przygotowało na ten czas ferii ofertę familijną, która jest skierowana do dzieci i ich opiekunów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz wywiady z Natalią Sisik. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:59
Trwają "Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" czyli codzienne spotkania z młodymi artystami, ulubieńcami najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia. Magda Bereda, Michał Kaczmarek, Ala i Ola Tracz, to tylko 4 z 10 artystów, którzy umilają czas dzieciom opowiadając ulubione bajki. Zadaniem słuchaczy jest odgadnięcie jej tytułu. Dziś do wspólnej zabawy zaprasza Natalia Sisik.
rozwiń zwiń