Polskie Radio Dzieciom

Mądrości ludowe i nie tylko... w indiańskim namiocie Misia i Smoka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 11:58
Czego można się nauczyć w namiocie zrobionym z koca i kija od szczotki? Miś i Smok ruszają w długą i emocjonująca podróż do krainy wyobraźni. W pewnym momencie, zatrzymali się przy pewnym znaku i wracają pamięcią do tego, o czym mówił im dziadek Ignacy. W audycji także o tym co znaczy powiedzenie "Dla chcącego nic trudnego". Zapraszamy!
podróż Smoka i Misia do krainy wyobraźni
podróż Smoka i Misia do krainy wyobraźniFoto: Shutterstock/r.classen

Dziadek Ignacy dał Misiowi swoją ulubioną książkę o przysłowiach, dodał też że są one mądrością narodów z których czerpać mogą także misie i smoki. "Współpracownicy" postanowili więc nauczyć się kilku prawd, które będą im pomagać w przyszłości. 

W pewnym momencie Miś i Smok znajdują zakładkę na stronie. Znajduje się tam przysłowie "Dla chcącego nic trudnego". Co ono oznacza oraz co oznaczają inne powiedzenia, które choć często słyszymy nie zawsze rozumiemy właściwie?

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do wysłuchania "Współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia" w Polskim Radiu Dzieciom.


Posłuchaj
59:23 2024_02_20 18_00_13_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 20 lutego godz. 18:00
 

 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 20.02.2024
Godzina emisji: 18.00

Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia: Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie się sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Zobacz także
Czytaj także

Pójść za ciosem i wyłożyć karty na stół. Miś Michaś i Smok Adaś w obliczu przenośni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 10:10
Miś Michaś i smok Adaś wyjeżdżają na wakacje nad jezioro, a to oznacza, że muszą się spakować. Czy na pewno wszystko zabrali? Przekonacie się słuchając audycji Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Postanowienia noworoczne Misia Michasia i Smoka Adasia

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 21:49
Początek nowego roku, to dla wielu osób okazja do podjęcia próby zmiany w swoim życiu na lepsze. Najczęściej postanowienia wiążą się z podsumowaniem poprzedniego roku i zmianami w roku kolejnym. Wraz z Nowym Rokiem możemy udoskonalić się w jakiejś dziedzinie lub nauczyć się czegoś nowego. Noworoczne postanowienia motywują nas więc do działania. Jakie postanowienia na Nowy Rok mają Miś i Smok?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co oznacza powiedzenie "Trzymać kogoś za słowo"? Miś i Smok zapraszają!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 10:00
Zima na dobre zagościła w Polsce, a u Misia i Smoka sypnęło śniegiem, dlatego postanowili pomóc dorosłym przy odśnieżaniu radiowego chodnika. Ale jak tu odśnieżać gdy tyle śniegu napadało, że w końcu można się pobrykać na śniegu, porzucać się śnieżkami i ulepić bałwana! 
rozwiń zwiń