X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Specjalista: ostatnie zachorowania na odrę są ostrzeżeniem dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 09:55
- Epidemia tylko w jednym mieście to dar losu i ostrzeżenie dla wszystkich. Nie żyjemy w próżni i jeśli zrezygnujemy z dobrodziejstw medycyny, jaką są szczepienia to zafundujemy sobie sytuację epidemiologiczną sprzed wielu lat – powiedział w audycji prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.
Audio
  • Specjalista o zapobieganiu epidemii odry (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sl/shutterstock

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podał w środę, że na Mazowszu, w powiecie pruszkowskim, zgłoszono już 21 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę. Dodano, że zarejestrowano nowe przypadki, dotyczą osób dorosłych.

Zdaniem gościa, polski kalendarz szczepień konstruowany jest bardzo przyzwolicie, nawet konserwatywnie, ale w dużej mierze wynika to z sytuacji epidemiologicznej kraju. Według specjalisty jest bardzo skuteczny.  

Odra Odra

Czy osoby, które przyjęły tylko jedną dawkę szczepionki są bezpieczne? Gdzie sprawdzić, czy rodzice poddali nas w dzieciństwie szczepieniu przeciw odrze? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban (konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 9.17

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedie na drodze. "Należy wprowadzić ćwiczenia na płycie poślizgowej"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:37
Polakom wydaje się, że są świetnymi kierowcami. To nasza narodowa choroba. Natomiast statystki tej doskonałości za kierownicą nie potwierdzają. Przykładowo, w okresie od 31 października do 5 listopada na polskich drogach zginęło co najmniej 50 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzbogać zbiory Archiwum Akt Nowych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 14:04
Archiwum Akt Nowych poszukuje zdjęć, pamiętników rodzinnych, które dokumentują udział Polaków w walce o niepodległość. Materiały może przekazać każdy.
rozwiń zwiń