X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Pierwsze kroczki Dawn

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2007 09:09
Przeprowadzono udane testy silników jonowych sondy lecącej ku odległym asteroidom
Audio

 

„Dawn jest naszym dzieckiem i właśnie zrobiła pierwsze kroczki” – cieszył się szef misji sondy Dawn, Keyur Patel z NASA, z Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie, kiedy z powodzeniem uruchomiono i przeprowadzono testy jej silników jonowych. Wystrzelona 27 września sonda mknie w kierunku asteroid Vesta i Ceres, krążących między Marsem a Jowiszem (patrz: Strumień danych, 28.09 „Kierunek – asteroidy). Podczas 8-letniej podróży ma korzystać właśnie z napędu jonowego, który zapewnia stabilne poruszanie się pojazdu w przestrzeni kosmicznej przy bardzo oszczędnym wykorzystaniu ksenonowego paliwa. Zbiorniki Dawn zawierają go zaledwie 425 kg. Przy użyciu tradycyjnego, chemicznego napędu taka podróż byłaby po prostu niemożliwa, ale oczywiście był on niezbędny do oderwania sondy od Ziemi. Więcej o silnikach jonowych – w materiale dźwiękowym.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mars w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 08:25
Pierwsza w Europie Baza Marsjańska, oddająca warunki panujące na Czerwonej Planecie może powstać w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do hoteli kosmicznych poszukiwany personel

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 14:57
Amerykańska firma Bigelow Aerospace poinformowała astronautów, których niepokoi perspektywa przyszłych redukcji w NASA, że jest gotowa ich zatrudnić.
rozwiń zwiń