X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Trio Klima - Wyleżoł - Kowalewski w projekcie "Lutosławski Retuned"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 17:12
Trzech muzyków: Szymon Klima (klarnet), Piotr Wyleżoł (fortepian) i Adam Kowalewski (kontrabas i gitara basowa) postanowiło w niezwykły , klasyczno-jazzowy sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego.
Trio Klima - Wyleżoł - Kowalewski w projekcieLutosławski Retuned
Foto: materiały promocyjne

Agencja Muzyczna Polskiego Radia  i Cracovia Andante zapraszają 30 czerwca o godz. 19.00 do Studia Lutosławskiego na koncert "Lutosławski Retuned".

Spiritus movens całego przedsięwzięcia to Szymon Klima, który wcześniej słynął z osiągnięć na polu muzyki klasycznej. Teraz zaangażował się w urzeczywistnienie prekursorskiej koncepcji przełożenia dzieł Lutosławskiego na język jazzowy oraz połączenia różnych stylów muzyki.

WITOLD LUTOSŁAWSKI - zobacz serwis specjalny >>>

Podczas koncertu usłyszymy "Preludia taneczne" - w oryginale napisane przez Lutosławskiego na klarnet z fortepianem, w nowej interpretacji zyskały niepowtarzalne brzmienie i zaskakujące nieklasyczne oblicze oraz utwory tworzone przez kompozytora pod pseudonimem Derwid (piosenki, tańce, liryczne ballady i folk), które w interpretacji tria Klima-Wyleżoł-Kowalewski budzą skojarzenia z jazzowymi standardami, uwypuklając wszechstronność i ekspresyjność Lutosławskiego.

Projekt "Lutosławski Retuned" prezentowany był  w Polsce, ale przede wszystkim za granicą: na prestiżowych scenach Kairu, Budapesztu, Kaliningradu czy Wiednia.

Szymon Klima - klarnecista, już jako czternastolatek okrzyknięty znakomitym muzykiem w londyńskiej prasie "Prodigy of Poland". Od tamtego czasu nagradzany gorącymi owacjami na stojąco w Polsce, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii  czy Niemczech. Występował jako solista m.in. z: Sinfoniettą Cracovia, Capellą Cracoviensis, Capellą Bydgostiensis, Polish Chamber Ensemble, Robym Lakatosem, Philippem Cuperem, Davidem Campbellem, José Maria Florêncio, Piotrem Baronem.

Piotr Wyleżoł – kompozytor, pianista, ceniony aranżer i producent muzyczny współpracujący m.in.:  z Nigelem Kennedym, Ewą Bem czy Januszem Muniakiem.

Adam Kowalewski - na co dzień koncertujący na wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii czy Izraelu i mający w swoim dorobku artystycznym współpracę u boku takich gwiazd jak Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie czy Steve McCraven.

Bilety na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie studia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Lutosławski - Retuned". Płyta, która zaskakuje i wciąga

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:11
Trzech muzyków: Szymon Klima, Piotr Wyleżoł i Adam Kowalewski postanowiło w niezwykły sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń