Kultura

126 dni podróży na kanapie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 14:20
Kanapa to motocyklowe siodło, na którym dziennikarz Trójki Tomek Gorazdowski przejechał cały świat. Swoją podróż opisał w książce przygodowej.
Audio
  • Michał Nogaś o książce podróżniczej Tomka Gorazdowskiego

"126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata" to opowieść o wyprawie dwóch dziennikarzy Polskiego Radia - Tomka Gorazdowskiego i Michała Gąsiorowskiego. Razem w ciągu 126 dni przejechali 44 tysiące kilometrów. Podróż zakończyli w siedzibie Trójki na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Wcześniej podróżowali przez Bliski Wschód, Azję i Stany Zjednoczone.

Książka Tomka Gorazdowskiego opisująca wyprawę ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Bezdroża. To opowieść o spotkaniach z życzliwymi ludźmi, o przygodach, tych dobrych i złych, których w czasie wielkiej wyprawy nie da się uniknąć.

- Świat, przez który oni jadą, nam wiruje przed oczami, gdy czytamy "126 dni na „kanapie” - opowiada w Trójce Michał Nogaś - Wchodzi się w tę przygodę jeszcze mocniej, dzięki temu, jak Tomek pisze. Jest bajecznie kolorowo w Indiach, jest zachwycająco w Tajlandii, ale jednocześnie jest odpychająco, gdy się ma przed oczyma zdjęcie smażonych szczurów z podpisem "samo białko". Człowiek się pociesza, gdy z kart książki dowiaduje się, że biurokracja to nie jest jedynie polska specjalność i raduje się, gdy widzi jak wielu rodaków zagranicą spieszy z pomocą naszym kolegom.

Książka pełna jest zdjęć z podróży i maili od słuchaczy, którzy na antenie Trójki śledzili podróż dziennikarzy. Jest też sporo wskazówek dla osób, które same marzą o wyprawie dookoła świata.

Książka "126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata" posiada Trójkowy Znak Jakości.www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Motocyklem dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2009 01:49
Startujemy w poniedziałek, 11 maja. Kierunek - południe. Relacje na antenie Trójki. Do usłyszenia! Michał Gąsiorowski i Tomek Gorazdowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co za miasto

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2009 11:56
Tomek Gorazdowski i Michał Gąsiorowski jadąc na motocyklach dookoła świata wymyślili dla Państwa konkurs - codziennie będą zadawać na antenie pytanie dotyczące różnych miast. Na autorów prawidłowych odpowiedzi czekają atrakcyjne nagrody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rejs słonecznym statkiem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 10:31
Pierwszy statek z napędem słonecznym ruszył w rejs.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójkowo-książkowo

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 04:00
W październiku trzech Trójkowych dziennikarzy: Wojciech Mann, Dariusz Rosiak oraz Tomasz Gorazdowski, wydaje swoje książki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afryka musi sama o siebie zadbać

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 09:00
Po pięćdziesięciu latach ciągłej pomocy i wkładania w państwa afrykańskie miliardów dolarów, okazuje się, że te kraje żyją na gorszym poziomie niż w czasie kiedy odzyskiwały niepodległość - twierdzi Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afryka musi zadbać o siebie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 12:21
Po pięćdziesięciu latach ciągłej pomocy humanitarnej okazuje się, że te kraje żyją na gorszym poziomie niż w czasie kiedy odzyskiwały niepodległość - twierdzi Dariusz Rosiak, autor książki "Żar. Oddech Afryki".
rozwiń zwiń