X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Polak w Toyamie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2009 07:00
W Muzeum Sztuki Współczesnej w Toyamie trwa wystawa plakatów Wiesława Rosochy. Dwadzieścia zaprezentowanych prac to plakaty, które wzięły udział we wszystkich 10 edycjach organizowanego przez muzeum Międzynarodowego Triennale Plakatu w Toyamie. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs plakatu w tym kraju.
AudioPolski plakacista był w Japonii wielokrotnie nagradzany i pełnił funkcję jurora podczas konkursu plakatu. Trzy lata temu otrzymał prestiżową nagrodę imienia Yusaku Kamekury, legendy japońskiej sztuki plakatu. W tegorocznym triennale zdobył srebrny medal za pracę poświęconą pamięci Henryka Tomaszewskiego, ojca polskiej szkoły plakatu. Polski plakat i osoba Henryka Tomaszewskiego są w Japonii dobrze znane, a większość najznakomitszych tutejszych twórców zawdzięcza swoją sławę sukcesowi na biennale plakatu w Warszawie.

Rosocha, który przyjechał na wystawę do leżącej w środkowej części Japonii Toyamy, spotkał się z tutejszymi twórcami oraz wielbicielami plakatu. Uwagę Japończyków przyciągnął plakat, w który wkomponowane zostały ideogramy japońskie. Wniosły one - według polskiego artysty - nową wartość graficzną do jego pracy.

Wystawa prac Wiesława Rosochy potrwa do 27 grudnia.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nowe - stare "ms"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2009 13:05
„ms” - dość nietypowo, ale na pewno nowocześnie będzie nazywało się Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Jest to nowa skrótowa nazwa najstarszego w Europie, a drugiego na świecie (po nowojorskim MoMA) Muzeum Sztuki Współczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wierzę w plakat

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2009 10:40
Gdy pierwsze plakaty filmowe pojawiły się na ulicach, łatwo było poznać czy wyszły spod ręki Henryka Tomaszewskiego, Jana Lenicy czy Franciszka Starowieyskiego. Dziś, kiedy kupowane są razem z całym pakietem reklamowym, trudno mówić o ich artystycznych walorach, a także o naczelnej funkcji jaka jest im przypisana- by zatrzymać wzrok odbiorcy na kilka sekund i pobudzić do myślenia. Czy jest jeszcze szansa na rehabilitację polskiego plakatu filmowego Polskiemu Radiu odpowiada Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byk w Elektrowni

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2009 10:28
Z inicjatywy Andrzeja Wajdy w Radomiu działa Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Tym razem dla swych zwiedzajcąych przygotowało wystawę plakatów Franciszka Starowieyskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etno w plakacie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2009 13:13
Jeśli plakat, to jak zwykle czas na wycieczkę do Wilanowa. W Muzeum Plakatu otwarto bowiem wystawę "Etnoplakat. Inspiracje folklorem w plakacie polskim".
rozwiń zwiń