Kultura

Kradną malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 13:04
Około 30 obrazów, w tym dzieła autorstwa Pabla Picassa i Henriego Rousseau zostało ukradzionych z prywatnej kolekcji w prowansalskiej miejscowości La Cadiere-d'Azur, na południu Francji.To już druga kradzież we Francji w ciągu ostatnich tygodni. W zeszłym tygodniu ukradziony został obraz Edgara Degas zatytułowany „Chórzyści”.

Do włamania w La Cadiere-d’Azur doszło podczas nieobecności właściciela posiadłości. Wartość ukradzionych obrazów szacowana jest na milion euro.

Włamanie zostało odkryte w czwartek wieczorem, przez dozorcę opiekującego się domem.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Nowy realizm

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 10:43
100 prac jednego z najlepszych współczesnych malarzy polskich, Marcina Maciejowskiego można oglądać od 26 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie. Czy jest to artysta młody, pozostaje kwestią dyskusyjną. Na pewno jest młody jak na artystę, który doczekał się tak dużej wystawy w salach Muzeum Narodowego w Krakowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie prace Tchórzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2009 07:00
Po świątecznym obżarstwie warto zadbać o coś dla ciała i ducha. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi, a spacer po muzealnych wnętrzach w otoczeniu wspaniałych obrazów wzbogaci naszą kondycję. Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza tuż po świętach na wystawę prac Jerzego Tchórzewskiego, którego 10 rocznica śmierci przypadła 25 grudnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monet odnaleziony

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2010 11:37
Po 9 latach poszukiwań odnaleziono obraz Clauda Moneta "Plaża w Pourville" skradziony z poznańskiego Muzeum Narodowego. Policja zatrzymała sprawcę - 41-letniego mieszkańca Olkusza. Podczas konferencji prasowej w poznańskiej komendzie policji obraz ma zostać przedstawiony dziennikarzom.
rozwiń zwiń