Kultura

Orbitowski o "Innej duszy" i naturze zła

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 11:00
- Seryjni mordercy to nie są czarujący, inteligentni ludzie. W zabiciu człowieka jest po prostu rodzaj bardzo upiornej, ale pociągającej wolności - uważa Łukasz Orbitowski, który w powieści "Inna dusza" mierzy się z naturą zła.
Audio
  • Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem powieści "Inna dusza" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Łukasz Orbitowski
Łukasz OrbitowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Media pokazują nieprawdziwy obraz seryjnych morderców. Dexter i Hannibal nie istnieją naprawdę - podkreślał nasz gość. - Prawdziwi mordercy to zwykle wykolejone osobniki, z marginesu społeczeństwa, często upośledzone umysłowo - podkreślił.

Powieść "Inna dusza" ukazała się w serii pod znaczącym tytułem "Na F/Aktach" wydawnictwa Od Deski do deski. Swój utwór Łukasz Orbitowski oparł na prawdziwej historii zbrodni dokonanej w połowie lat 90. w Bydgoszczy. Co ciekawe, choć miał możliwość spotkania się z pierwowzorem swojego bohatera - nie uczynił tego.

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie 

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Łukasz Orbitowski (prozaik)

Data emisji: 2.07.2016

Godzina emisji: 12.30

mm/bch

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

György Spiró. W celi z Jezusem

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 15:00
- Spiró nie chciał napisać książki o postaci Chrystusa. Starał się uchwycić moment, w którym chrześcijaństwo okazało się religią wyjątkowo potrzebną - wyjaśniała Elżbieta Cygielska, tłumaczka powieści "Niewola".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterowie Astrid Lindgren w świecie Stiega Larssona

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 20:00
- Mówi się, że bohaterowie trylogii "Millenium" to detektyw Blomkvist oraz Pipi Pończoszanka, która dorosła i stała się Lisbeth Salander - stwierdził publicysta Wojciech Orliński.
rozwiń zwiń