X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Witold Bańka: w Rio "magiczna dziesiątka" została przekroczona, należy jednak oczekiwać więcej

24.08.2016 09:00
Czy 11 medali polskich sportowców na igrzyskach w Rio można uznać za sukces? Minister sportu Witold Bańka nie ukrywa, że poprzeczka oczekiwań stawianych biało-czerwonym powinna pójść w górę.
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: Wojciech Kusiński/PR
Posłuchaj
10'08 Witold Bańka, minister sportu, podsumowuje igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro (Sygnały dnia/Jedynka)
więcej
Audio

W igrzyskach w Rio de Janeiro startowało około 10,5 tysiąca sportowców z rekordowej liczby 206 krajów. Rywalizację zdominowali reprezentanci trzech krajów: USA, Wielkiej Brytanii i Chin, zdobywając w sumie 99 z 306 złotych medali. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 33. miejscu w tabeli medalowej z 2 złotymi, 3 srebrnymi i 6 brązowymi krążkami. To najlepszy wynik od 16 lat biało-czerwonych, "magiczna dziesiątka" została przekroczona, odrobina niedosytu jednak pozostała, co potwierdził minister sportu Witold Bańka.

- Uważam, że Polska jest krajem z takim potencjałem sportowym, że spokojnie możemy oczekiwać dużo więcej i lepszych startów. Musi skończyć się ten czas, kiedy liczymy medale na palcach obu rąk mając nadzieję, że nam tych palców zabraknie. To dobry czas na zmiany i musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego oczekujemy w sporcie. Stoję na stanowisku, że powinniśmy skupić się na kilku "medalodajnych" dyscyplinach i stworzyć spójną strategię - mówił w "Sygnałach Dnia".

Jest więc duża szansa na to, że polski sport pójdzie drogą, którą obrali m.in. Brytyjczycy i Węgrzy typując dyscypliny w które są inwestowane pieniądze. Efekty widać było choćby w pływaniu, w którym w Rio oba te kraje odniosły spore sukcesy. 

Jakie zmiany nastąpią w polskim sporcie po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i jakie wnioski można wyciągnąć z największej sportowej imprezy tego roku? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Witold Bańka (minister sportu)

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 08:15

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio