X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: dobre wyniki kobiet w finale B zmagań wioślarskich

12.08.2016 15:26
Wioślarska żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia) wygrała finał B, czyli zajęła siódme miejsce w ogólnej klasyfikacji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Rio 2016: dobre wyniki kobiet w finale B zmagań wioślarskich
Foto: PAP/Adam Warżawa

Polki po zaciętym finiszu wyprzedziły o 0,27 sekundy Rumunki, trzecią lokatę zajęła Dania.

Skład polskiej osady zmienił się krótko przed wylotem. Z powodu zakrzepicy Joanna Dorociak musiała zrezygnować ze startu, a zastąpiła ją Mikołajczak, piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy w jedynce.

Rywalizujące w wioślarskiej dwójce bez sterniczki siostry Anna i Maria Wierzbowskie (obie RTW Lotto Bydgostia) zajęły zaś czwarte miejsce w finale B, czyli dziesiątą lokatę w ogólnej klasyfikacji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyścig wygrały Chinki.

Polki wyprzedziły jeszcze osady Niemiec i Rumunii. Udział w finale B igrzysk to i tak sukces tej stosunkowo młodej osady. Mimo że zawodniczki są rodzeństwem, razem do łódki wsiadły niespełna dwa lata temu, a kwalifikację olimpijską wywalczyły dopiero w maju.

W piątek zaprezentują się jeszcze dwie polskie osady. O awans do finału w konkurencji jedynek powalczy Natan Węgrzycki-Szymczyk, z kolei do walki o medale stanie dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (Artur Mikołajczewski, Miłosz Jankowski).

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio