X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: medalowe osady wróciły do Polski

17.08.2016 19:08
Zdobywczynie złotego i brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, wioślarska dwójka i czwórka podwójna kobiet przyleciały w środę do Polski. Razem z nimi do kraju przybył też trener obu załóg – Marcin Witkowski.
Polskie wioślarki Natalia Madaj (L) i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (P) witane na lotnisku Chopina w Warszawie.
Polskie wioślarki Natalia Madaj (L) i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (P) witane na lotnisku Chopina w Warszawie.Foto: PAP/Leszek Szymański

Witkowski, który uważany jest ojca sukcesów kobiecego wioślarstwa w Polsce, powiedział na warszawskim lotnisku, że wierzył w sukces swoich podopiecznych.

- Miałem nadzieję głęboko w sercu, że uda się przywieźć ten złoty medal. Dwójka miała naprawdę trudny, ale dobry sezon. Mimo, że w międzyczasie były łzy i dużo zmęczenia, to było to potrzebne, aby móc się odbić - stwierdził.

Na lotnisku na wioślarki czekała duża grupa kibiców. Wśród nich byli m.in. kuzyni Natalii, która wychowała się w Szydłowie w Wielkopolsce. By powitać mistrzynie olimpijską panowie przejechali ponad 400 km.

- Cała rodzina jest dumna, oglądaliśmy to razem z całą rodziną i modliliśmy się, żeby się udało. Na szczęście "szefu" był z nami - powiedział jeden z nich – Piotr. Drugi – Rafał musiał słuchać relacji z wyścigu przez radio podczas jazdy autem.

- Na szczęście nie przyspieszałem razem z dziewczynami, tylko zwalniałem, żeby to na spokojnie przeżyć. Natka wiedziała, że będzie miała medal, pytanie czy srebro czy złoto, ale miała gaz pod nogą i mają to złoto. Dla naszej rodziny to coś niesamowitego - powiedział.

Wszystkie zawodniczki długo i cierpliwie pozowały do zdjęć i rozdawały autografy. Pierwszy hale przylotów opuścił Witkowski, który przed wyjściem mocno uściskał każdą ze swoich zawodniczek. Trener spieszył się do domu, gdzie czeka na niego oczekująca dziecka żona. Jak przyznał, teraz przyszedł czas, by wybrać imię dla syna i cieszyć się rodziną. Skupienia na najbliższych oraz wypoczynku oczekuje również od wioślarek.

Witkowski potwierdził również, że chciałby stworzyć osadę kobiecej ósemki. Nie jest jednak pewny, czy zdąży ze wszystkim do następnych igrzysk w Tokio. W Japonii wierzy jednak w dalsze zwycięstwa obu medalowych załóg z Rio.

- Zawsze powtarzam, że zdobyć medal nie jest tak trudno, jak go powtórzyć po raz drugi - zakończył trener.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio