Historia

Książka Historyczna Roku - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 08:29
Dramatyczne losy obozu narodowego na Podlasiu i niezwykła historia Ryśka z Kedywu. Trwa konkurs na Książkę Historyczną Roku.
Audio

Trwa druga edycja konkursu Książka Historyczna Roku. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa, opisująca losy Polski i Polaków w okresie XX wieku oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku.

W drugim etapie jury  konkursu wybrało po 10 książek w każdej z kategorii.

Od 12 października o godzinie 7. 50 na antenie Programu 2 Polskiego Radia prezentowane są nominowane książki.

''

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Hanny Marii Gizy z prof. Andrzejem Chwalbą na temat książki Mariusza Bechty  „Między bolszewią, a Niemcami. Konspiracja polityczna i wojskowa polskiego obozu narodowego na Podlasiu w latach 1939 – 1953”. Oraz rozmowy z prof. Tomaszem Gąsowskim na temat książki  Patrycji Bukalskiej we współpracy ze Stanisławem Aronsonem - „Rysiek z Kedywu. Niezwykłe losy Stanisława Aronsona”.

Do 31 października na stronie internetowej konkursu www.ksiazkahistorycznaroku.pl  można oddać głos na najlepszą książkę w obu kategoriach.

Czytaj także

Oblicza stalinizmu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 07:51
Niezwykłe losy Kazimierza Moczarskiego i próby kształtowania młodzieży w czasach stalinizmu - to kolejne tematy prac nominowanych w konkursie historycznym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na zakrętach historii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2009 07:00
Opowieśc o Józefie Mackiewiczu i historia represji wobec wileńskiej AK - to kolejne tematy prac nominowanych do Książki Historycznej Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia w eterze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 12:09
Architektura zabytkowa w czasach socrealizmu i kryzysy w PRL - to kolejne prace nominowane w konkursie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2009 14:49
Legenda Legionów Piłsudskiego i historia pijaństwa w PRL - przedstawiamy kolejne prace nominowane w konkursie historycznym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia i pamięć

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 07:00
Spory wokół pamięci nazistowskich obozów i zniszczony świat Kresów, to kolejne tematy prac nominowanych w konkursie na Książkę Historyczną Roku.
rozwiń zwiń