X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mosbacher dziękuje MSZ i LOT za pomoc w powrocie obywateli USA do ojczyzny

25.03.2020 16:01
Ogromne podziękowania dla polskiego MSZ i PLL LOT za pomoc w powrocie obywateli USA do Stanów Zjednoczonych w tym trudnym czasie. LOT do Domu pomógł jak dotąd ponad 400 Amerykanom bezpiecznie wrócić do domu, a to jeszcze nie koniec! - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherTwitter/Georgette Mosbacher

Georgette Mosbacher podziękowała w środę na Twitterze polskiemu resortowi spraw zagranicznych oraz Polskim Liniom Lotniczym LOT za pomoc w powrocie obywateli USA do Stanów Zjednoczonych w tym trudnym czasie.

Jak wskazywała, akcja "LOT do Domu" pomogła jak dotąd ponad 400 Amerykanom bezpiecznie wrócić do domu. "A to jeszcze nie koniec! Dziękuję bardzo!" - napisała Mosbacher.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Resort zdrowia poinformował w środę, że liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 957, a bilans ofiar wzrósł do 13.

Inżynierowie z Krakowa pracują nad "respiratorem ostatniej szansy"

25.03.2020 13:47
"Respirator ostatniej szansy", czyli sprzęt wspomagający oddychanie, zaprojektowali inżynierowie jednej z krakowskich firm. Zastrzegają, że nie zastąpi on profesjonalnego urządzenia; może być jednak pomocny w krajach, w których sytuacja w służbie zdrowia jest trudna.

Rząd Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym kraju 

25.03.2020 13:53
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia - poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.

KGHM sprowadzi z Chin do Polski m.in. kombinezony, maseczki i respiratory

25.03.2020 14:45
KGHM Polska Miedź sprowadzi z Chin do Polski między innymi kombinezony ochronne, gogle medyczne, maseczki oraz respiratory. Pierwszy samolot wyląduje w czwartek w Warszawie (o godz. 13.40). Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii. Zakup został sfinansowany w całości ze środków KGHM Polska Miedź.

Ukraińcy korzystają z połączeń kolejowych z Polski

25.03.2020 14:57
W piątek 20 marca, w sobotę 21 marca i w poniedziałek 23 marca, osiem specjalnych pociągów odjechało z Przemyśla, zabierając 5 tysięcy Ukraińców powracających na Ukrainę w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Wśród nich było 17 ukraińskich żołnierzy poddawanych rehabilitacji w Centrum Dobrego Brata w Polsce.