X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska walczy o pełnowymiarowy szczyt Partnerstwa Wschodniego

15.05.2020 13:50
Polska i kilka innych państw z naszego regionu domagają się, by szczyt Partnerstwa Wschodniego odbył się z udziałem liderów 27 państw UE. W piątek temat ten ma poruszyć na Radzie ds. Zagranicznych szef MSZ Jacek Czaputowicz - przekazało źródło PAP.
Szczyt Partnerstwa Wschodniego w 2017 roku
Szczyt Partnerstwa Wschodniego w 2017 rokuDrop of Light/shutterstock

W tym tygodniu sprawa była omawiana na spotkaniu ambasadorów krajów UE. Według źródeł unijnych, z którymi rozmawiała PAP, przedstawiciele kilku stolic poprosili, by szczyt PW odbył się w formie wideokonferencji z udziałem szefów państw i rządów, a nie tylko liderów instytucji unijnych.

Najgłośniej domagali się tego ambasadorowie Litwy, Łotwy oraz Estonii, podkreślając, że Partnerstwo Wschodnie to format, który okazał się sukcesem i powinno się pokazywać, że jest on w rękach państw członkowskich.

Również Czechy, Rumunia i Polska opowiedziały się za wideokonferencją szefów państw i rządów, a także przyjęciem w jej efekcie odpowiedniej deklaracji, mówiącej o przyszłości. Sprawa nie jest jednak zdecydowana i Polska - jak wynika z informacji PAP ze źródeł dyplomatycznych - chce się domagać odpowiedniego formatu spotkania na piątkowym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw UE.

"Będziemy stać na stanowisku, by był to format UE27 plus kraje Partnerstwa Wschodniego oraz by przyjęto wspólną deklarację" - przekazało źródło, zapowiadając wystąpienie w tej sprawie szefa polskiego MSZ.

Istotne osiągnięcia Partnerstwa

W przyjętych w poniedziałek przez Radę UE wnioskach kraje unijne wyraziły zadowolenie z "istotnych osiągnięć Partnerstwa Wschodniego". Potwierdziły też stosowanie podejścia opartego na zachętach i warunkach, po to, by skłonić wschodnie kraje partnerskie do dalszego podejmowania reform.

Władze Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy zostały przy tym "stanowczo wezwane" do ponownego zobowiązania się do przestrzegania podstawowych zasad, takich jak demokracja, prawa człowieka, praworządność, dobre rządy, skuteczne polityki antykorupcyjne, a także reformy gospodarcze, wyzwania środowiskowe, klimatyczne i energetyczne, transformacja cyfrowa oraz inwestowanie w ludzi.

Na szczycie Partnerstwa Wschodniego, niezależnie od tego, w jakim formacie zostanie on zorganizowany, ma nastąpić przegląd rezultatów osiągniętych od poprzedniego spotkania na najwyższym szczeblu, które miało miejsce w 2017 r. Liderzy mają też zatwierdzić długoterminowe cele polityczne, wyznaczyć kierunek dalszego zacieśniania współpracy oraz dać mandat do prowadzenia prac przygotowawczych nad następną serią celów na okres po 2020 r.


PAP/dad

Niemcy nie zgodziły się na wyłączenie Nord Stream 2 spod prawa UE

15.05.2020 11:15
Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych (Bundesnetzagentur - BNetzA) poinformowała w piątek, że odpowiedziała odmownie na wniosek spółki Nord Stream 2 AG, operatora gazociągu Nord Stream 2, o wyłączenie tej magistrali spod unijnej dyrektywy gazowej.

IPN uruchamia portal internetowy poświęcony pielgrzymkom Jana Pawła II

15.05.2020 12:51
Z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II Instytut Pamięci Narodowej uruchamia portal internetowy pielgrzymki.ipn.gov.pl. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach.

W Rosji fałszowane są dane o śmiertelności COVID-19

15.05.2020 13:38
W Rosji ukrywane są prawdziwe dane dotyczące liczby zgonów, pacjentów zakażonych koronawirusem - alarmują rosyjscy lekarze. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzili dziennikarze portalu "Meduza". Według ostatnich danych, w Rosji na ponad 262 tysiące zakażonych, zarejestrowano 2418 zgonów osób chorych na COVID-19.