X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przepisy ws. Funduszu Odbudowy przyjęte przez unijne kraje. Polska jednym z największych beneficjentów

13.02.2021 07:30
Przepisy dotyczące wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii zostały przyjęte przez unijne kraje i podpisane, teraz czas na ratyfikację – poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Wysokość całego funduszu to 750 miliardów euro dla całej Unii, Polska jest jednym z największych beneficjentów.
Audio
  • Przepisy dotyczące wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii zostały przyjęte przez unijne kraje i podpisane, teraz czas na ratyfikację. Korespondencja Beaty Płomeckiej [posłuchaj]
Podpisanie dokumentu dotyczącego Funduszu Odbudowy
Podpisanie dokumentu dotyczącego Funduszu Odbudowy Foto: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL

Dla naszego kraju przewidziano około 60 miliardów euro co jest trzecim wynikiem w Unii, po Włoszech i Hiszpanii, z czego 23 miliardy euro to mają być bezzwrotne granty, dodatkowo prawie 5 miliardów euro to gwarancje, a 32 miliardy euro to nisko oprocentowane pożyczki.

Fundusz Odbudowy ma udźwignąć unijne gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Ostateczne zatwierdzenie i podpisanie przepisów dotyczących wypłat z funduszu przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen nazwała historycznym momentem.

- Walczymy z pandemią i poważnym kryzysem zdrowotnym, gdzie naszą nadzieją są szczepionki, ale musimy też zwalczyć kryzys gospodarczy a w tej walce fundusz odbudowy jest naszym sojusznikiem i nadzieją - powiedziała szefowa Komisji.

Stworzenie funduszu jest możliwe, bo zapadła zgoda, by Unia pożyczyła pieniądze na rynkach pod gwarancje krajów członkowskich. Ale by pieniądze zostały wypłacone, państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję o zasobach własnych.

Ta procedura ma być sfinalizowana w pierwszym kwartale, by - zgodnie z ustaleniami - od połowy roku nastąpiła wypłata. Będzie ona dokonywana na podstawie programów przysłanych przez unijne kraje do Komisji Europejskiej. 19 państw już przysłało do Brukseli wstępne plany, w tej grupie nie ma Polski.

IAR/ho

Komisja Europejska podała prognozy wzrostu PKB dla Polski. Dane są obiecujące

11.02.2021 11:22
Polska gospodarka w tym roku będzie się rozwijała w tempie 3,1 procent PKB. W przyszłym roku natomiast wzrost PKB wyniesie 5,1 procent i będzie to jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej. Tak wynika z prognoz gospodarczych przedstawionych przez Komisję Europejską.

Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin zadeklarował chęć współpracy z Polską w NATO

12.02.2021 08:56
Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin zadeklarował chęć współpracy z Polską w celu wzmocnienia NATO. Szef Pentagonu rozmawiał telefonicznie z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem. Rozmowa dotyczyła także obecności wojsk USA w Polsce i regionalnego bezpieczeństwa.

Mateusz Morawiecki: budowa Nord Streamu 2 to podarowanie Rosji kolejnego instrumentu szantażu

12.02.2021 10:04
Budowa rurociągu Nord Stream 2 to podarowanie Rosji kolejnego instrumentu szantażu. To dowód słabości, a nie siły europejskiej polityki - ocenił premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do słów prezydent Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.