X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Mateusz Morawiecki otworzył konferencję V4+Coalition Pro Familia

13.05.2021 15:20
Rodzina jest obok państwa najlepszym wynalazkiem ludzkości - mówił premier Mateusz Morawiecki otwierając międzynarodową konferencję V4+ COALITION PRO FAMILIA
Audio
  • Premier zaznaczył, że jednym z podstawowych celów polskiego rządu jest też promowanie rodzin w polityce Unii Europejskiej. Zachęcał też samorządy do promowania rodzin [posłuchaj]
Mateusz Morawiecki podczas konferencji CoalitionProFamilia
Mateusz Morawiecki podczas konferencji #CoalitionProFamiliaKrystian Maj/KPRM

Premier zaznaczył, że Polska szczyci się polityką prorodzinną. Mateusz Morawiecki podkreślił, że tylko z programu "Rodzina 500 Plus" do polskich rodzin trafiło ponad 140 miliardów złotych. Dodał, że rodzina to także promocja wartości.

Premier zaznaczył, że jednym z podstawowych celów polskiego rządu jest też promowanie rodzin w polityce Unii Europejskiej. Zachęcał też samorządy do promowania rodzin. 

Premier wręczył nagrody nominowanym i zwycięskim samorządom, które wzięły udział w konkursie Samorząd Pro Familia zorganizowanym przez resort rodziny i polityki społecznej. Głównym celem konkursu jest docenienie prorodzinnych działań prowadzonych przez władze lokalne oraz inspirowanie do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny.

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że dla wsparcia rodzin potrzebna jest współpraca rządu, samorządów i organizacji pozarządowych. W Warszawie trwa międzynarodowa konferencja V4+ "Coalition Pro Familia" zorganizowana przez resort rodziny i polityki społecznej. Szefowa resortu zaznaczyła, że promowanie polityki prorodzinnej polega między innymi na realizowaniu programów takich jak Rodzina 500 Plus, Dobry Start, Mama 4+ czy opieka żłobkowa. Minister dodała, że w Polsce jest budowana szeroka koalicja na rzecz wzmacniania rodzin, a temu wzmacnianiu sprzyja między innymi konkurs Samorząd Pro Familia. 

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że wyróżnione samorządy mają przemyślaną politykę prorodzinną na wiele lat.

IAR/ks

Podpisano umowę dotyczącą zaawansowanego reaktora badawczego. Podobny ma tylko Japonia

13.05.2021 08:45
Ministrowie środowiska i klimatu oraz edukacji i nauki podpisali umowę z Narodowym Centrum Badań Jądrowych na prace przygotowawcze dotyczące projektu budowy w Polsce wysokotemperaturowego reaktora jądrowego.

120. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego

13.05.2021 09:24
120 lat temu na świat przyszedł Witold Pilecki - rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, dobrowolny więzień Auschwitz, organizator konspiracji antyniemieckiej i antykomunistycznej, ofiara stalinowskiego terroru

Grupa Bosch chce przenieść produkcje z Chin m.in do Polski

13.05.2021 12:59
Koncern ma duże zaufanie do Polski, będziemy tu dalej inwestować, rozwijać istniejące dziedziny i wprowadzać nowe – powiedział Rafał Rudziński, prezes zarządu spółki Robert Bosch i reprezentant Grupy Bosch w Polsce. Rudziński brał udział w rozmowie z cyklu „Eksperckie Rozmowy PAP” dotyczącej wyników oraz strategii rozwoju koncernu w Polsce.