Polskie Radio
Section05
500+

Eksperci: budżet państwa trzeszczy w szwach, więc trzeba ostrożnie wydawać pieniądze

Finanse publiczne są w bardzo trudnej sytuacji także dlatego, że bardzo duże pieniądze zostały przeznaczone na utrzymanie zatrudnienia w najgorszym okresie pandemii, a obecnie jeszcze działa pakiet PFR. Będziemy mieć pokaźne deficyty, dlatego byłabym ostrożna na miejscu prezydenta z proponowaniem kolejnych propozycji obciążających budżet - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski).  
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski 500+ GOSPODARKA Andrzej Duda

Eksperci o wyborach. Na jaką politykę gospodarczą postawią w niedzielę Polacy?

Na pytanie, co - jeśli chodzi o sprawy społeczne, gospodarcze - wybiorą w niedzielę Polacy, odpowiedź dziś nie jest jasna, bo walka w kampanii prezydenckiej jest wyrównana. Jest faktem że od 2015 r. dokonuje się w Polsce zmiana akcentów - z osiągania rezultatów czysto ekonomicznych, zostały one przesunięte na jakość życia ludzi. I to ta zmiana przez prezydenta Andrzeja Dudę jest zapowiadana jako działanie długofalowe – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  500+ rodzina pomoc społeczna wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda GOSPODARKA

Długa lista Trzaskowskiego. Niespełnione obietnice, kłamstwa i manipulacje

Twierdził, że nie był posłem, kiedy w czasie rządów PO-PSL podwyższono wiek emerytalny. W Warszawie obiecywał darmowe żłobki, likwidację "kopciuchów" i darmowe przejazdy komunikacją miejską dla licealistów. W swoim programie mówi o środowisku, ale to w czasie jego prezydentury w stolicy doszło do awarii "Czajki" i ogromnej katastrofy ekologicznej. Lista niespełnionych obietnic, mijania się z prawdą i manipulacji Rafała Trzaskowskiego jest o wiele dłuższa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska kampania wyborcza polityka Warszawa opozycja 500+ LGBT awaria w oczyszczalni Czajka

"Bieda dzieci została zredukowana o 90 proc." Prezydent o sukcesach polityki prorodzinnej

- Dopiero od pięciu lat rodzina rzeczywiście znajduje się w centrum zainteresowania i pod szczególną opieką ze strony polskich władz, dzięki polityce ukierunkowanej na człowieka i na polską tradycyjną rodzinę wielopokoleniową - przekonywał w Suwałkach prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda kampania prezydencka wybory w Polsce polityka społeczeństwo 500+ Suwałki podlaskie

RODZINA 500+ Dobre wieści dla rodziców. 500+ będzie przedłużone na podstawie poprzednich wniosków

Rodzice i opiekunowie pobierający świadczenie z programu "Rodzina 500+" nie muszą w tym roku składać kolejnego wniosku. Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, świadczenie zostanie przyznane do 31 maja przyszłego roku w oparciu o wnioski składane od 1 lipca 2019 roku.
Zobacz więcej na temat:  500+ Rodzina 500+ rodzina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA GOSPODARKA

В Польше стартовала кампания перед вторым туром президентских выборов

Второй тур президентских выборов состоится 12 июля. В нем примут участие действующий президент Анджей Дуда и мэр Варшавы Рафал Тшасковский.
Zobacz więcej na temat:  Президентские выборы в Польше Анджей Дуда Рафал Тшасковский Право и Cправедливость Гражданская коалиция 500+

"Będziemy wprowadzać dalsze ułatwiania". Barbara Socha o pomaganiu polskiej rodzinie

- Prezydent Andrzej Duda zawarł w "Karcie Rodziny" niezwykle ważne aspekty dotyczące życia rodzinnego. Wśród nich są sposoby wsparcia dla obojga rodziców w zakresie pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Państwo nie powinno przeszkadzać rodzinie, trzeba dać rodzinie wolność. Dla potomstwa najważniejsza jest stabilność związku rodziców - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo 500+ rodzina

Bochenek: po podpisaniu Karty Rodziny obserwujemy olbrzymią nagonkę na prezydenta

- To, co obserwujemy zwłaszcza w ostatnich dniach, po podpisaniu Karty Rodziny, to jest przeolbrzymia nagonka na pana prezydenta Andrzeja Dudę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek dodając, że zwolennicy ideologii LGBT "mogą mówić co im ślina na język przyniesie", a deklaracje prezydenta o ochronie rodziny wywołują międzynarodową burzę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek PiS wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski 500+