Polskie Radio
Section05
500+

Polska z drugim najniższym bezrobociem w UE. Maląg: rynek pracy jest stabilny

- Polska ma najniższe bezrobocie od 32 lat. Dziś sytuacja jest bardzo dobra, rynek pracy jest stabilny - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zastrzegła jednocześnie, że w kolejnych miesiącach spodziewane jest spowolnienie gospodarcze i możliwe, że wskaźnik bezrobocia pójdzie w górę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja Grzegorz Jankowski

Marlena Maląg: bezrobocie jest niskie, nie spodziewamy się jego wzrostu po sezonie letnim

- Niskie bezrobocie to między innymi efekt interwencji państwa i wsparcia dla firm, które w pandemii nie likwidowały miejsc pracy. Również rozwój inwestycji strategicznych przyczynił się do spadku stopy bezrobocia - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja

"Mam nadzieję, że to zabierzecie". Działacz PO do Donalda Tuska o 500+ i 14. emeryturze

Dariusz Szczotkowski, były polityk SLD, a obecnie członek PO, mówił podczas spotkania z Donaldem Tuskiem, że jego rząd "nic nie dopłacał, ale dawaliśmy sobie radę i było super". - Panie premierze, ja pobieram 500+, mój tato pobiera 14. emeryturę. Ja się nie boję tego, że Platforma to zabierze. Ja mam nadzieję, że to zabierzecie - zwrócił się do lidera Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska

Barbara Socha: startuje kolejny nabór wniosków do programu Dobry Start

Program 300+ powoduje, że uboższe rodziny nie muszą już kupować "na kreskę" zeszytów czy innego wyposażenia dziecka do szkoły. Nie zamierzamy z takiego wsparcia rodzin rezygnować mimo trudności, z jakimi mamy do czynienia w gospodarce. Wspieramy też edukację dzieci uchodźców wojennych jeśli zdecydują się dłużej zostać w Polsce - powiedziała w audycji "Rządy Pieniądza" Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pomoc społeczna 500+ ZUS wojna na Ukrainie dzieci uchodźcy

Premier odpowiada poseł Leszczynie ws. 500+: to wsparcie, o jakim przed rządami PiS trudno było w ogóle pomyśleć

Mateusz Morawiecki powiedział, że program 500+ był rewolucją politycznej wyobraźni. - Okazało się, że państwo może naprawdę realizować poważną i odważną politykę prorodzinną - podkreślił. Premier zaznaczył również, że dzięki działaniom rządu - oprócz programów społecznych - w ostatnich latach doszło do podwyżki średnich zarobków oraz podwyżki pensji minimalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier 500+ Izabela Leszczyna program 500+ polityka społeczeństwo

Polityka społeczna priorytetem rządu. Premier: środki europejskie muszą pomagać polskim rodzinom

Premier Mateusz Morawiecki powiedział na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli, że polityka prorodzinna to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez jego rząd. - Ma ona pomagać we wszystkich możliwych wymiarach - powiedział. Tłumaczył, że na kolejne programy powinny być przeznaczone także środki europejskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina 500+ dzieci premier Mateusz Morawiecki polityka fundusze europejskie

Marlena Maląg zachęca młodych do zakładania rodzin. "Nasza polityka prorodzinna jest kompleksowa"

- Nasza polityka prorodzinna jest kompleksowa, bo gwarancja zastępowalności pokoleń to wielkie wyzwanie - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Jak dodała, łączne środki, jakie rodzice otrzymują na dziecko od momentu jego narodzenia do 18 roku życia, to 120 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg konwencja PiS Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej 500+ pomoc rodzina społeczeństwo

NASZ NEWS Wkrótce 700 zł na dziecko? Paweł Lisiecki: nie zaprzeczam, że program 500+ zostanie zrewaloryzowany

- Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Rodzina 500+ 500+ Paweł Lisiecki