X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polka szefową unijnej grupy ds. walki z rosyjską dezinformacją​

17.05.2021 13:53
Polka Martyna Bildziukiewicz została szefową unijnej grupy do spraw walki z rosyjską dezinformacją - East Stratcom Task Force. Specjalna grupa działa w ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, czyli unijnego korpusu dyplomatycznego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneAlexandros Michailidis / Shutterstock.com

Grupa, która powstała kilka lat temu, monitoruje media i wychwytuje przykłady rosyjskiej dezinformacji w państwach członkowskich, a następnie koryguje i przedstawia rzetelne wiadomości. Grupa zajmuje się też analizą dezinformacji i edukacją, a także wsparciem mediów na Wschodzie i komunikacją strategiczną na Wschodzie.

Działalność grupy ma obecnie kluczowe znaczenie w związku z nasilającą się propagandą i dezinformacją ze strony Kremla, która jest wymierzona w kraje członkowskie oraz unijne instytucje. Martyna Bildziukiewicz pracuje w niej od 2018 roku, a od dziś stoi na czele zespołu ekspertów.

Martyna Bildziukiewicz jest doktorem nauk politycznych, ekspertką do spraw komunikacji i walki z dezinformacją. W przeszłości była między innymi jednym z rzeczników Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli.

IAR/dad

Mieszkaniec Mazowsza zatrzymany za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu

17.05.2021 08:21
ABW zatrzymała polskiego obywatela współpracującego ze służbami specjalnymi Rosji, którym przekazywał m.in. materiały z zakresu wojskowości. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów - poinformował Stanisław Żaryn rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Cywile w Donbasie torturowani przez Rosjan i separatystów wspieranych przez Moskwę. Jest raport

17.05.2021 14:00
Wstrząsający raport o torturowaniu ukraińskich cywilów w Donbasie przez Rosjan i separatystów wspieranych przez Moskwę. "Izolacja. Głosy z piwnicy" - to ponad 60-stronicowy dokument o zbrodniach, który powstał na podstawie relacji jeńców. Autorami raportu są polska dziennikarka przebywająca na stałe na Ukrainie Monika Andruszewska i ukraiński prawnik Witalij Chekało. Raport, który został przygotowany na zlecenie europosłanki Anny Fotygi z grupy europejskich konserwatystów, został opublikowany w poniedziałek. Z raportem, już wcześniej, zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Róża Thun rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej

17.05.2021 11:03
Róża Thun zrezygnowała z członkostwa w PO. "Mam nadzieję, że moja rezygnacja z PO zmusi do refleksji wewnątrz tej partii" - powiedziała deputowana w załączonym na Twitterze filmie wideo i opublikowała list do wyborców.