Polskie Radio
Section05
partie polityczne

SONDAŻ Duża przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Sprawdź najnowszy sondaż

Według sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl na Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,8 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory, na Koalicję Obywatelską - 26,8 proc., na Lewicę 11 proc., z kolei na Polskę 2050 - 9,7 proc., na Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicję Polską - 7,2 proc. i na Konfederację 6,6 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż partie polityczne polityka Sejm wybory wybory parlamentarne społeczeństwo

Ataki na uczestników spotkań z Jarosławem Kaczyńskim. Dr Onasz: niestety będzie dochodziło do takich sytuacji

- Myślę, że do tego typu obrazków trzeba się przyzwyczaić. Szczególnie biorąc pod uwagę temperaturę sporu politycznego i emocji społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  opozycja zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński partie polityczne wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24

Letnia ofensywa PiS. Grzegorz Lorek: trzeba być wśród ludzi, robi to Jarosław Kaczyński

- Widać, jak bardzo potrzeba zmiany pewnej mentalności wyborców, mieszkańców - że poseł przyjeżdża w dniu wyborów. Nie, poseł powinien być przez cały czas z wyborcami - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek (PiS). Gościem "Dwóch stron" była także Hanna Gill-Piątek (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość POLSKA partie polityczne polityka PiS Jarosław Kaczyński

Wielka Brytania: ministrowie transportu i finansów dołączają do wyścigu o urząd premiera

Dwaj kolejni członkowie brytyjskiego rządu - minister transportu Grant Shapps i nowy minister finansów Nadhim Zahawi - ogłosili w sobotę, że będą ubiegać się o przywództwo w Partii Konserwatywnej, a w konsekwencji o urząd premiera kraju. Dotychczasowy szef rządu Boris Johnson w czwartek zapowiedział, że ustąpi z obu tych stanowisk.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Boris Johnson partie polityczne

Kobosko: kwestią, która nas powinna łączyć jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic

– Kwestią, która powinna nas łączyć, jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic, ponieważ wojna jest bardzo realna, bardzo brutalna i dzieje się dosłownie kilometry za naszą granicą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050.
Zobacz więcej na temat:  polityka opozycja POLSKA Szymon Hołownia Sejm partie polityczne Polska 2050 Michał Kobosko

Jerzy Mosoń: Jarosław Kaczyński nie zrezygnuje z kreowania polskiej polityki

- Nawet jeśli faktycznie za trzy lata Jarosław Kaczyński nie wystartuje w wyborach, to będzie chciał, aby stery partii przejął ktoś komu ufa najbardziej - mówił w Polskim Radu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Gościem audycji był także Wojciech Pokora ("Polska Press", "Kurier Lubelski").
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne Polskie Radio 24 Sejm zjednoczona prawica

Miłosz Manasterski o konwencji PiS: może dać Zjednoczonej Prawicy przewagę

- Konwencja ma swój największy sens jeżeli wybory będą w konstytucyjnym terminie. Polecenia prezesa PiS by środowiska Zjednoczonej Prawicy zmobilizowały się, to jest pewna przewaga nad konkurencją - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Sejm opozycja partie polityczne zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

Ponad 40 proc. poparcie dla PiS i Kukiz'15 w najnowszym sondażu. Prof. Domański: bez zaskoczenia

- Wynik Zjednoczonej Prawicy i Kukiz’15 wynika przede wszystkim ze stosunku do Zjednoczonej Prawicy. Kukiz wniósł tam niewiele. Jest to wysokie poparcie, ale poczekałbym na kolejny sondaż - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  sondaże Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Kukiz'15 partie polityczne POLSKA polityka Polskie Radio 24

KORWiN opuści Konfederację? W tle wypowiedzi o Buczy i spory finansowe

Sejmowa komisja etyki ukarała Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedzi dotyczące Buczy. Prorosyjskie poglądy części działaczy to kolejna sprawa, która ma duży wpływ na Konfederację. Wcześniej pojawiły się w partii m.in. spory o finanse. Liderzy formacji nie ukrywają już, że może dojść do rozpadu. Konfederację prawdopodobnie opuści KORWiN. Decyzja zapadnie w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konfederacja KORWiN partie polityczne Janusz Korwin-Mikke Sejm