X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wołodymyr Zełenski: byliśmy nieprzyjemnie zaskoczeni decyzją USA w sprawie Nord Stream 2

07.06.2021 21:42
Ukraina była bardzo zaskoczona decyzją USA o odstąpieniu od sankcji na spółkę budującą Nord Stream 2 - przyznał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Budowany gazociąg nazwał "bronią" w rękach Rosji.
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiShutterstock/home for heroes

Władze USA pod koniec maja zdecydowały o odstąpieniu od sankcji wobec budującej ten rurociąg spółki Nord Stream 2 AG. Zełenski w omawianej w poniedziałek przez ukraińskie media rozmowie z portalem Axios zaznaczył, że Ukraina była "bardzo nieprzyjemnie zaskoczona" tą decyzją. Dodał, że dowiedział się o niej z mediów.

Prezydent powiedział też, że Nord Stream 2 to broń w rękach Rosji. - I nie jest to za bardzo zrozumiałe i z pewnością nie było oczekiwane, że amunicja to tej broni może być zagwarantowana przez tak wielki kraj, jakim są Stany Zjednoczone - dodał. Ocenił też, że ta decyzja nie wspiera Ukrainy.

Zełenski przekonany, że Biden zmieni zdanie

Wyraził przy tym przekonanie, że prezydent USA Joe Biden wciąż ma możliwość powtrzymania dokończenia tego projektu.

Zełenski oświadczył też, że kwestia wejścia Ukrainy do NATO powinna być rozwiązana natychmiast ze względu na to, że kraj ten obecnie znajduje się w niebezpieczeństwie. Dodał, że prawdziwym sygnałem byłoby otrzymanie przez Ukrainę Planu Działań na rzecz Członkostwa (Membership Action Plan - MAP).

Zapewnił, że jest gotowy do spotkania z Bidenem w dowolnym czasie i miejscu przed rozmowami.


IAR/PAP/dad

Tablica poświęcona polskim żołnierzom w ogrodzie pamięci na zachodzie Londynu

06.06.2021 20:46
Tablica upamiętnia walkę polskich sił lądowych podczas II wojny światowej. Dołączyła do dwóch poprzednich, poświęconych marynarce i pilotom.

Prezydent Joe Biden o podróży do Europy

06.06.2021 20:55
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden napisał, że jego rozpoczynająca się w środę podróż do Europy będzie wyrazem nowego zaangażowania Ameryki w relacje z sojusznikami i partnerami

"Najbardziej w Europie rozumieją nas Litwa i Polska". Swiatłana Cichanouska o wsparciu z Zachodu

07.06.2021 09:07
Najbardziej w Europie rozumieją nas Litwa i Polska, ale też Łotwa, Estonia, Słowacja i Czechy - mówiła w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.