X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ po rozmowach bilateralnych w Turcji. "Cieszymy się, że prezydent Putin został ostrzeżony"

19.06.2021 20:00
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas Forum Dyplomatycznego w Antalyi spotkał się szefami dyplomacji Ukrainy i Rumunii - Dmytro Kułebą i Lucianem Aurescu. Jak poinformował dziennikarzy, dyskusje dotyczyły szczytu NATO i rozmowy Biden-Putin.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauPAP/Radek Pietruszka

- Miałem też okazję poinformować moich kolegów o przedwczorajszej rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Nasze oceny sytuacji są zbliżone. Cieszymy się, że prezydent Putin został ostrzeżony, że jakiekolwiek dalsze poważne naruszenie ładu międzynarodowego spotka się ze zdecydowaną i stanowczą reakcją Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał.

Minister zaznaczył, że tematem rozmowy telefonicznej z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem była też kwestia Nord Stream 2. - Rozmawialiśmy o konsekwencji zaniechania nakładania przez USA sankcji na zachodnie firmy zaangażowane w dokończenie tego projektu - mówił.

Odpowiadając na pytania ukraińskich dziennikarzy minister Rau zaznaczał, że Polska i Ukraina mają podobne spojrzenia na Nord Stream 2 i sprzeciwiają się temu projektowi.

Minister Zbigniew Rau spotkał się  również ministrami spraw zagranicznych Turcji - Mevlütem Çavuşoglu oraz Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem.

Szef polskiej dyplomacji ocenił też przebieg Forum Dyplomatycznego w Antalyi. Zaznaczył, że ogniskuje ono perspektywę europejską, azjatycką i afrykańską. - Panele dotyczą kwestii europejskich, świata arabskiego, Afryki Subsaharyjskiej i Azji. Miałem możliwość przedyskutowania wizyty w Chinach. To pierwsze forum wskazuje, że będzie to platforma spotkania kontynentów - dodał.

Głównym tematem Forum Dyplomatycznego w Antalyi jest "innowacyjna dyplomacja w nowej erze". Bierze w nim udział ponad 1000 osób. Wydarzenie zakończy się jutro, polska delegacja wraca do kraju dziś wieczorem.

IAR/ho

Jest wstępna zgoda UE ws. sankcji wobec Białorusi. "Restrykcje mają uderzyć w sektor bankowy"

19.06.2021 10:00
Jest wstępna zgoda unijnych krajów na nałożenie sankcji gospodarczych na Białoruś. Poinformował o tym brukselskich korespondentów jeden z unijnych dyplomatów, zaangażowany w przygotowanie poniedziałkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Prawdopodobnie w poniedziałek szefowie MSZ krajów UE dadzą zielone światło dla nałożenia sankcji gospodarczych. Następnie zostaną przygotowane odpowiednie akty prawne.

Rok Hiszpański w Polsce. Minister kultury: planowana jest wystawa dzieł z madryckiego Muzeum Prado

19.06.2021 16:00
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział, że w ramach Roku Hiszpańskiego w Polsce jest planowana wystawa dzieł z madryckiego Muzeum Prado. Inicjatywa wymiany sezonów kulturalnych obu krajów jest jednym z tematów wizyty wicepremiera w Hiszpanii. 

Piotr Naimski: ukończymy Baltic Pipe w momencie, gdy wygaśnie nam kontrakt jamalski

19.06.2021 16:15
- Jesteśmy bezpieczni - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, komentując wznowienie prac przy budowie Baltic Pipe przez spółkę Energinet. Zapewnił, że projekt będzie ukończony w momencie, kiedy nam wygasa kontrakt jamalski.