X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Piotr Naimski: ukończymy Baltic Pipe w momencie, gdy wygaśnie nam kontrakt jamalski

19.06.2021 16:15
- Jesteśmy bezpieczni - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, komentując wznowienie prac przy budowie Baltic Pipe przez spółkę Energinet. Zapewnił, że projekt będzie ukończony w momencie, kiedy nam wygasa kontrakt jamalski.
Piotr Naimski
Piotr Naimskipremier.gov.pl

Duńska Agencja Ochrony Środowiska wydała zezwolenie na wznowienie prac budowlanych w określonych częściach 210-kilometrowego duńskiego odcinka rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski - podała w sobotę na swojej stronie spółka Energinet, duński operator systemu przesyłowego.

Jak mówił w rozmowie z portalem wPolityce.pl pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, odpowiedzialny za projekt Baltic Pipe Piotr Naimski, "problemy związane z ochroną środowiska zostały przez naszych partnerów w Danii rozwiązane".

"Jesteśmy bezpieczni"

Piotr Naimski podkreślił, że termin ukończenia Baltic Pipe jest potwierdzony oficjalnym oświadczeniem Energinet, "czyli będzie ukończony 1 października przyszłego roku z pełną przepustowością uruchomioną do końca roku, czyli w momencie, kiedy nam wygasa kontrakt jamalski (długoterminowy, gazowy)". - Jesteśmy bezpieczni - zadeklarował.

Pytany, czy nie obawia się opóźnień w związku z oczekiwaniem na decyzję środowiskową, Naimski odpowiedział, że jest od tego, żeby realizować tę inwestycję w czasie przewidzianym - "i na tym się skupia".

- Obawy mamy różnego rodzaju od lat pięciu i udaje nam się dotrzymać w sposób potwierdzony przez partnerów w Danii ten harmonogram, który był założony - dodał.

PAP/ho

Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem

18.06.2021 09:15
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odbył w czwartek rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem - przekazały służby prasowe polskiego resortu dyplomacji.

Jest wstępna zgoda UE ws. sankcji wobec Białorusi. "Restrykcje mają uderzyć w sektor bankowy"

19.06.2021 10:00
Jest wstępna zgoda unijnych krajów na nałożenie sankcji gospodarczych na Białoruś. Poinformował o tym brukselskich korespondentów jeden z unijnych dyplomatów, zaangażowany w przygotowanie poniedziałkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Prawdopodobnie w poniedziałek szefowie MSZ krajów UE dadzą zielone światło dla nałożenia sankcji gospodarczych. Następnie zostaną przygotowane odpowiednie akty prawne.

PGNiG rozpoczęło eksploatację nowego złoża na Morzu Norweskim. "Rekordowo krótki czas inwestycji"

19.06.2021 09:45
PGNiG Upstream Norway, razem z partnerami koncesyjnymi, uruchomiło produkcję ze złoża Grasel na Morzu Norweskim. "Dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, inwestycja została zrealizowana w rekordowo krótkim czasie" - poinformowała spółka.