X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Jesteśmy gotowi zaproponować bardzo konkretną pomoc". Prezydent z dwudniową wizytą w Mołdawii

26.08.2021 09:23
Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w czwartek dwudniową wizytę w Mołdawii. W planie podróży są spotkania z prezydent kraju Maią Sandu oraz szefową rządu Natalią Gavrilitą. W piątek, wraz z prezydentami Ukrainy i Rumunii, Andrzej Duda będzie gościem obchodów 30-lecia niepodległości Mołdawii.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w czwartek dwudniową wizytę w Mołdawii. W planie podróży są spotkania z prezydent kraju Maią Sandu oraz szefową rządu Natalią Gavrilitą. Relacja Karola Darmorosa z IAR [posłuchaj]
Maia Sandu i Andrzej Duda w Warszawie
Maia Sandu i Andrzej Duda w Warszawie KPRP FB

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch powiedział, że wizyta w Kiszyniowie jest podkreśleniem polskiego wsparcia dla integralności terytorialnej i prozachodnich aspiracji Mołdawii. Minister zwrócił uwagę, że niedawno bezwzględną większość w parlamencie uzyskała partia Akcji i Solidarności, założona przez obecną prezydent Maię Sandu.

Wsparcie dla europejskich aspiracji

- Polska będzie Mołdawię wspierać w jej staraniach o budowę stabilnych struktur państwowych, o wykorzenienie korupcji i o przybranie w pełni europejskiego kursu w polityce zagranicznej. Jesteśmy gotowi zaproponować bardzo konkretną pomoc państwu mołdawskiemu. Te propozycje już zresztą są omawiane. Prezydent Andrzej Duda będzie długo rozmawiał z prezydent Maią Sandu, aby zapewnić o naszym poparciu i o tym, że to poparcie jest konkretne - oświadczył Jakub Kumoch. Spotkanie prezydentów Dudy i Sandu zaplanowano na czwartkowe popołudnie. W planie polskiego prezydenta są również rozmowy z premier Natalią Gavrilitą.

Wspólna konferencja prezydentów

Z kolei w piątek Andrzej Duda wraz z prezydentami Ukrainy oraz Rumunii - Wołodymyrem Zełenskim i Klausem Iohannisem - będzie gościem uroczystości w 30. rocznicę ogłoszenia przez Mołdawię niepodległości od ZSRR. Przewidziano również spotkanie i wspólną konferencję prasową prezydentów Polski, Ukrainy, Rumunii i Mołdawii.

Tego samego dnia w Kiszyniowie prezydent odwiedzi również ulicę prezydenta Lecha Kaczyńskiego i złoży wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Prezydent będzie ponadto w Bibliotece im. Adama Mickiewicza, a na zakończenie wizyty spotka się z Polakami mieszkającymi w Mołdawii oraz przedstawicielami lokalnych środowisk intelektualnych i biznesowych.

IAR/PAP/ho

Ważna decyzja niemieckiego sądu ws. Nord Stream 2. Podtrzymał odmowę derogacji dla gazociągu

25.08.2021 12:42
Wyższy Sąd Krajowy w Düsseldorfie oddalił skargę właściciela gazociągu Nord Stream 2 na odmowną decyzję niemieckiego regulatora ws. derogacji, czyli zwolnienia z zasad funkcjonowania regulowanych dyrektywą gazową.

Operacja Śluza. Łukaszenka, KGB i OSAM chcą destabilizować UE, wykorzystując migrantów

25.08.2021 13:55
- Dopóki granice Białorusi z Polską i Łotwą pozostają nieszczelne, można spodziewać się, że operacja Śluza będzie kontynuowana. A patrząc na to co się dzieje w tej chwili w Polsce nie można wykluczać, że kolejny atak będzie wymierzony właśnie w Warszawę - pisze w artykule na swojej stronie internetowej Tadeusz Giczan, ekspert think tanku CEPA, związany także z UCL School of Slavonic and East European Studies (SSEES), dziennikarz białoruski, były redaktor kanału NEXTA. Ekspert wyjaśnia, na czym polega operacja reżimu przeciwko Polsce, Litwie i innym państwom UE oraz że organizuje ją sam Aleksander Łukaszenka za pośrednictwem m.in. KGB, specnazu pograniczników OSAM oraz wojska.

Napięta sytuacja w Afganistanie. Amerykański wywiad i wojsko na tajnej misji

26.08.2021 09:37
Jak podał amerykański dziennik "Wall Street Journal", agenci CIA i żołnierze amerykańscy prowadzą w Afganistanie operacje poza lotniskiem w Kabulu. Celem tajnych misji jest ewakuacja obywateli USA i zagrożonych Afgańczyków.