X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Polska i Francja są sojusznikami i partnerami". Prezydent po spotkaniu z Emmanuelem Macronem

28.10.2021 07:45
Jako bardzo szczerą i otwartą określił prezydent Andrzej Duda środową rozmowę z przywódcą Francji Emmanuelem Macronem. W jego ocenie rozmowa ta rysuje "bardzo jasną przyszłość współpracy polsko-francuskiej".
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem [POSŁUCHAJ]
Prezydent Andrzej Duda z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem
Prezydent Andrzej Duda z prezydentem Francji Emmanuelem MacronemTwitter/prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda przebywał w środę w Paryżu, gdzie złożył roboczą wizytę, podczas której spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Rozmowy obu przywódców dotyczyły współpracy w kwestiach gospodarczych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach UE oraz ochrony granicy Unii Europejskiej.

Wieczorem w środę prezydent Polski wystąpił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info, gdzie został zapytany o swoją wizytę. Mówiąc o stosunkach pomiędzy Polską a Francją, Andrzej Duda stwierdził, że oba państwa są "sojusznikami i partnerami".

- To było bardzo dobre spotkanie, jestem z niego zadowolony. Pan prezydent mnie zaprosił, żeby porozmawiać o ważnych sprawach, które łączą nasze kraje, także w ramach europejskiej wspólnoty - powiedział Andrzej Duda, zaznaczając, że była to jego trzecia rozmowa z Emmanuelem Macronem w ciągu ostatniego pół roku.

Prezydent: Francja docenia perspektywę współpracy z nami

Prezydent wyraził też nadzieję, że środowa rozmowa, którą określił też jako "bardzo szczerą i otwartą", rysuje "bardzo jasną przyszłość współpracy polsko-francuskiej".

- Francja jest drugim najsilniejszym krajem Unii Europejskiej, my jesteśmy najsilniejszym krajem naszej części Europy. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy tutaj dużym państwem także i w ramach współpracy Trójmorza, więc nasza pozycja jest licząca się. Cieszę się bardzo, że Francja to docenia i widzi też perspektywę współpracy z nami na długie lata - zaznaczył Andrzej Duda.

Szeroka tematyka spotkania prezydentów

- Cieszy mnie, że Francja chce rozwijać bezpieczeństwo europejskie i w ramach NATO zacieśniać europejską współpracę militarną - powiedział prezydent. Dodał, że ten temat był poruszony podczas jego rozmowy z Emmanuelem Macronem.

Z innych tematów tej rozmowy wymienił: bezpieczeństwo energetyczne, ochronę klimatu, "przyszłość polskiego miksu energetycznego", przyszłość energetyki w Europie, "także atomowej".

Jak dodał, "z punktu widzenia działań zmierzających do ochrony klimatu" polsko-francuska współpraca "właśnie się rozpoczyna".

IAR/PAP/ho


Wiceszef MSZ: Polska prowadzi dialog ze wszystkimi liczącymi się frakcjami Bundestagu

27.10.2021 12:46
Najbardziej prawdopodobna przyszła koalicja rządząca w RFN to SPD - Zieloni - FDP. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że "Polska dyplomacja zbudowała otwarte, ożywione kanały dialogu ze wszystkimi liczącymi się frakcjami w niemieckim Bundestagu".

Premier Saksonii: potrzebujemy ogrodzeń na granicy. Polska, Litwa i Łotwa powinny otrzymać wszelkie wsparcie

27.10.2021 16:38
- Tylko wtedy, gdy granica zostanie zamknięta i nie będzie można już przemycać ludzi, zjawisko nielegalnej migracji się skończy - powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer, którego cytuje "Sueddeutsche Zeitung".

"Aktywność Moskwy widać na różnych polach". Stanisław Żaryn o rosyjskim zaangażowaniu w kryzys na granicy z Białorusią

28.10.2021 14:30
- Wiemy, że szlak migracyjny był uruchomiony w okresie rosyjsko-białoruskich manewrów "Zapad". Białoruś nie pozwoliłaby sobie na uruchomienie tego procederu na taką skalę, podczas trwających ćwiczeń wojskowych, bez zgody Rosji. Zaangażowanie rosyjskie widzimy, choć samej Rosji zależy na tym, żeby jej z tą sprawą nie łączyć - mówi Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.