X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białorusini budują na granicy specjalne kładki dla migrantów

05.11.2021 18:59
Mariusz Błaszczak poinformował, że Białorusini budują specjalną infrastrukturę, by przepchnąć migrantów do Polski. Jak napisał na Twitterze, przygotowują kładki kierujące ludzi na tereny bagienne. 
Szef MON podał nowe informacji o sytuacji na granicy
Szef MON podał nowe informacji o sytuacji na granicytwitter.com/@mblaszczak

"Skala zaangażowania reżimu Łukaszenki w eskalację kryzysu migracyjnego jest ogromna" - napisał na Twitterze szef MON.

 

 

Wcześniej resort obrony poinformował, że wczoraj białoruski żołnierz nieskutecznie próbował strzelać z pistoletu sygnałowego w kierunku polskich żołnierzy, a pięciu uzbrojonych Białorusinów usiłowało zniszczyć ogrodzenie, grożąc, że zastrzeli naszych wojskowych.

10 tys. żołnierzy Wojska Polskiego jest obecnie na służbie na wschodniej granicy lub w pobliżu. Niedługo będą oni zaangażowani w budowę stałej zapory, która ma utrudnić przenikanie imigrantów z terenu Białorusi do Polski.


IAR/dad

Ambasador Polski przy UE: prowokacje Łukaszenki coraz bardziej niebezpieczne

05.11.2021 13:36
Prowokacje reżimowe Łukaszenki są coraz bardziej niebezpieczne - mówił w Brukseli Andrzej Sadoś, ambasador Polski przy Unii Europejskiej. Dodał, że szerzy się też białoruska kampania dezinformacyjna także w belgijskiej stolicy. Z informacji Polskiego Radia wynika, że Andrzej Sadoś przedstawił na spotkaniu ambasadorów unijnych krajów najnowsze informacje o sytuacji na Białorusi, w tym te o wtargnięciu na teren Polski niezidentyfikowanych, umundurowanych osób uzbrojonych w broń długą. Po próbie nawiązania kontaktu przez polski patrol nieznani osobnicy przeładowali broń i wrócili na stronę Białorusi.

Polski archeolog odkrywcą setek malowideł naskalnych w Tanzanii

05.11.2021 15:38
Setki malowideł naskalnych, z których najstarsze mogą mieć nawet kilkanaście tysięcy lat, odkrył polski badacz, Maciej Grzelczyk, na terenie rezerwatu Swaga Swaga w Tanzanii. Wśród najciekawszych są wizerunki przedstawiające meteory lub komety.

Polska Agencja Kosmiczna zawarła porozumienie z NASA w zakresie eksploracji kosmosu

05.11.2021 17:10
Artemis Accords to międzynarodowe porozumienie określające ramy współpracy w cywilnej eksploracji i pokojowym wykorzystaniu Księżyca, Marsa i innych ciał niebieskich.