X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Były prezydent Petro Poroszenko niewypuszczony z Ukrainy

28.05.2022 16:53
Były prezydent i lider największej opozycyjnej partii chciał wjechać do Polski, a następnie udać się do Wilna na Zgromadzenie Parlamentarne NATO.
Audio
  • Ukraina: były prezydent Petro Poroszenko niewypuszczony z Ukrainy [posłuchaj]
Byłego prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko nie wypuszczono za granicę
Byłego prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko nie wypuszczono za granicępresident.gov.ua

Petro Poroszenko miał usłyszeć od ukraińskich pograniczników, że nie może być wypuszczony z kraju, bo nie przedstawił odpowiednich dokumentów. Tak poinformowali towarzyszący mu parlamentarzyści z partii Europejska Solidarność. Tymczasem były prezydent, jako deputowany do Rady Najwyższej, nie jest objęty zakazem wyjazdu z kraju w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie. Petro Poroszenko przedstawić też miał zezwolenie na wyjazd wydane przez przewodniczącego ukraińskiego parlamentu. 

Według współpracowników Petra Poroszenki uniemożliwienie wyjazdu na Zgromadzenie Parlamentarne NATO było motywowane politycznie i wynikało z dyspozycji wydanych pogranicznikom przez biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Administracja prezydenta Zełenskiego nie odniosła się na razie do sprawy. 

Na Ukrainie znane są mocne polityczne animozje między obecnym i byłym prezydentem Ukrainy. Przed wojną Petro Poroszenko wielokrotnie oskarżał Wołodymyra Zełenskiego o wykorzystywanie aparatu państwowego do walki politycznej.

IAR/ks

Szef ukraińskiej dyplomacji Dymytro Kułeba o rozmowie z Antonym Blinkenem

28.05.2022 08:56
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba rozmawiał z Sekretarzem Stanu USA Antonym Blinkenem o wsparciu militarnym dla Ukrainy.

W Warszawie przejdzie demonstracja wdzięczności dla Polaków. W Przemyślu rusza natomiast Polskie Radio dla Ukrainy

28.05.2022 12:00
"Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!" - napisał w mediach społecznościowych ambasador Andrij Deszczyca.

Mychajło Podolak: umowy z Rosją nie są warte złamanego grosza

28.05.2022 11:56
Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego ostrzegł w sobotę, że porozumienia z Federacją Rosyjską "nie są warte złamanego grosza" i że rozpętując wojnę z Ukrainą Rosja pokazała, że jest zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa.