X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Piotr Naimski o Baltic Pipe: koronawirus nie zatrzyma budowy

05.05.2020 10:07
Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej minister Piotr Naimski podkreśla, że epidemia koronawirusa nie zakłóci budowy gazociągu Baltic Pipe. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że 30 kwietnia Gaz-System podpisał kontrakt wykonawczy z włoską firmą Saipem Limited na zrealizowanie prac związanych z ułożeniem gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego. Oznacza to rozpoczęcie budowy rurociągu z Norwegii do Danii, a następnie na polskie wybrzeże.
Audio
  • Piotr Naimski powiedział w TVP Info, że prace nad Baltic Pipe odbywają się zgodnie z harmonogramem (IAR)
Budowa Baltic Pipe ma sięzakończyć w 2022 roku
Budowa Baltic Pipe ma się zakończyć w 2022 rokuOil and Gas Photographer/ Shutterstock

Piotr Naimski powiedział w TVP Info, że prace nad Baltic Pipe odbywają się zgodnie z harmonogramem, którego nie zakłóci epidemia. Podkreślił, że państwo polskie jest w stanie realizować strategiczne projekty niezależnie od pojawiających się trudności.

Piotr Naimski przypomniał, że 20 lat temu również był plan sprowadzania do Polski gazu z Morza Północnego. Dodał, że w 2001 roku od tego pomysłu odstąpił ówczesny rząd SLD. Minister powiedział, że premier Leszek Miller nie przesłał do Oslo i Kopenhagi podpisanych dokumentów.

Gazociąg Baltic Pipe połączy Norwegię, Danię i Polskę. Cały projekt jest wart około półtora miliarda euro. Wartość kontraktu na ułożenie gazociągu wynosi ponad 280 milionów euro.

Uruchomienie gazociągu jest planowane na 1 października 2022 roku.


IAR/dad

Polka z nagrodami w międzynarodowym konkursie kulinarnym

04.05.2020 20:18
Magdalena Tomaszewska-Bolałek jest w tym roku podwójną laureatką Gourmand World Cookbook Awards.

75. rocznica wyzwolenia obozu Mauthausen-Gusen

05.05.2020 14:40
- Obóz Mauthausen-Gusen to dla nas taki niemiecki Katyń - mówił historyk Piotr Dmitrowicz na antenie Polskiego Radia 24. - Właściwie nie ma śladów obozu Mauthausen-Gusen, ponieważ został zniszczony. W austriackiej opowieści historycznej nie było miejsca na martyrologię Polaków i innych narodów.

Polska przekaże 750 tysięcy euro na opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi

05.05.2020 08:42
- Każdy kraj V4 przekaże identyczną kwotę. W sumie cała Grupa Wyszehradzka zadeklarowała 3 miliony euro - poinformował premier Mateusz Morawiecki.