Redakcja Polska

Eurostat: Polacy wśród najbardziej zapracowanych w Unii Europejskiej

25.09.2023 12:42
Z danych opublikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) wynika, że Polacy znajdują się na drugim miejscu w UE pod względem czasu, jaki w ciągu tygodnia spędzają w pracy. Wyprzedzają nas tylko Grecy.
Eurostat podał najnowsze dane nt. europejskiego rynku pracy
Eurostat podał najnowsze dane nt. europejskiego rynku pracyShutterstock/Firma V

W 2022 roku przeciętny mieszkaniec UE w wieku 20-64 lat spędzał w pracy tygodniowo 37,5 godziny.

Różnice między poszczególnymi krajami są jednak znaczne. Najdłuższy tydzień pracy odnotowano w Grecji (41 godzin), Polsce (40,4), Rumunii i Bułgarii (40,2).

Z kolei najkrócej pracuje się w Holandii (33,2 godziny), w Niemczech (35,3) i Danii (35,4).


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: eurostat praca Unia Europejska

Kulisy wojskowej współpracy PO-PSL z Rosją. Klich chciał kupować ich broń. Szokujące dokumenty

25.09.2023 10:37
Jak wynika z odcinka serialu dokumentalnego "Reset", gabinet Donalda Tuska w latach 2010-2011 bardzo nalegał na zbliżenie w relacjach wojskowych pomiędzy Polską i Rosją. Rząd PO-PSL proponował Kremlowi podpisanie umów o ścisłej współpracy między resortami obrony oraz między Sztabami Generalnymi. Zakładały one m.in., że Polska będzie konsultowała ze stroną rosyjską modernizację naszych sił zbrojnych, dzieliła się poufnymi informacjami, a nawet że będzie brała udział we wspólnych operacjach wojskowych. Sami Rosjanie mieli do tych propozycji odnosić się z rezerwą.

Politico: Rosja szuka nowych rekrutów na Kubie, by wysłać ich na ukraiński front

25.09.2023 11:09
Brukselski portal Politico opisuje w poniedziałek, jak Rosja próbuje werbować na Kubie najemników na wojnę przeciwko Ukrainie. Desperacja młodych Kubańczyków jest tak duża, że decydują się na służbę w rosyjskiej armii - czytamy w artykule.

Kolejne utracone dzieła sztuki powrócą do Polski z USA

25.09.2023 11:53
Kolejne utracone dzieła sztuki powrócą do Polski z USA - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będą to zaginione w wyniku II wojny światowej dwie XVIII-wieczne akwarele Zygmunta Vogla oraz rysunek autorstwa Melchiora Steidla skradziony w 2005 roku z warszawskiej kolekcji prywatnej.