Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Bogdan Pęk o marszu opozycji: nienawiść wobec suwerennego państwa polskiego

- To nie był żaden przełom, to próba tworzenia nowej mitologii, odstraszającej i odbierającej wolę walki polskiej prawicy, która ma niebywałe sukcesy na wszystkich polach. To próba niecelna, wątpię, żeby rozumni ludzie dali się zrobić na taki manewr - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Platforma Obywatelska Michał Rachoń

PR24 "Chciałbym poznać motywy polityków". Ekspert o komisji ds. badania rosyjskich wpływów

- Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć tego, jakimi motywami kierowali się polscy politycy, decydenci czy też przedstawiciele dużych firm państwowych, realizując jednak politykę resetu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Kuczyński. Ekspert ds. wschodnich skomentował w ten sposób kwestię komisji ds. badania rosyjskich wpływów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Grzegorz Kuczyński

PR24 "Podjął się obrony prawdy". Bogdan Pęk o spotkaniu ministra Czarnka z europosłami z Niemiec  

- Minister Czarnek podjął się - mając świadomość tego, na co się naraża - przebudowy nauki i historii. Absolutnie kluczową rzeczą dla cywilizacji, dla demokracji, bez której nie ma wolności, jest obrona prawdy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Niemcy Przemysław Czarnek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

PR24 "Propozycja niechlujna i niepoważna". Wiceminister finansów punktuje pomysł PO

- Donald Tusk rzuca propozycje, kwoty, do których się nie przywiązuje i po 24 godzinach potrafi je zapomnieć i nie idą za tym żadne kroki - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister finansów Piotr Patkowski, komentując propozycję PO dotyczącą kwoty wolnej od podatku. Wskazał też dwa fakty, które świadczą "przeciwko PO i Tuskowi" w kontekście tej propozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Michał Rachoń podatki polityka opozycja Platforma Obywatelska

Afera mobbingowa w gorzowskim WORD. Życzkowski: sprawa jest bulwersująca

- Na pewno jednostka zarządzana przez działacza Platformy Obywatelskiej, pod nadzorem Urzędu Marszałkowskiego z koalicją PO, nie działała prawidłowo, to zostało wykazane. Wykazane zostało również to, że w sytuacji, gdy pojawiły się oskarżenia ze strony pracownika, który bardzo szczegółowo opisał sytuację, nie zachowano się w sposób transparentny i nie podjęto zdecydowanych działań - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Życzkowski, redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne

PR24 Prof. Reginia-Zacharski: zarzuty wobec Saakaszwilego to zemsta i próba wymazania go z historii

- Zarzuty, jakie postawiono Micheilowi Saakaszwilemu, wskazują ewidentnie na charakter oskarżenia i samego uwięzienia. To z jednej strony zemsta, a z drugiej strony akcja obliczona na wytarcie z historii Gruzji, a także z historii świata XXI wieku, postaci bez wątpienia nietuzinkowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa Gruzja Micheil Saakaszwili

"PO chciała uciec od afery pedofilskiej we własnych szeregach". Sakiewicz o atakach na Jana Pawła II

- Zmieniła się struktura polskiego elektoratu, mamy tąpniecie na poziomie Smoleńska albo tego, co dział się po śmierci papieża. Oczywiście są inne przyczyny i reakcje, ale pewne emocje zostały obudzone i to w dokładnie odwrotnym kierunku, niż Platforma Obywatelska sądziła - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń

Aleksander Makowski. "Superresortowe dziecko", które miało niszczyć ks. Blachnickiego

"Nie wiem, czy został zabity, czy umarł. Wiem, że ks. Franciszek Blachnicki nie żyje" - tak mówił w 2014 roku na antenie TV Republika Aleksander Makowski. Były oficer Służby Bezpieczeństwa dodał wtedy, że zabicie duchownego nie było celem ówczesnego wywiadu. Prof. Sławomir Cenckiewicz natomiast podkreśla, że kiedy SB mordowała księdza, a operację realizował Wydział XI Departamentu I MSW, to szefem tego wydziału był właśnie Makowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Wojskowe Służby Informacyjne Franciszek Blachnicki IPN prokuratura Michał Rachoń

Afera szpiegowska w RFN. Gmyz: rosyjska aktywność na terenie Niemiec jest największa od czasów zimnej wojny

- Niemiecki wywiad skompromitował się tą aferą szpiegowską. Nie był w stanie wykryć kreta we własnych szeregach. Takich szpiegów w Niemczech jest zapewne dużo więcej. Coroczne raporty kontrwywiadowcze mówią, że aktywność rosyjska na terenie Niemiec jest największa od czasów zimnej wojny - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń ŚWIAT Niemcy służby specjalne BND

"Zbliżony do mafijnego układ działania". Pęk o aferze korupcyjnej w Warszawie

- Przede wszystkim to zmowa milczenia, obrona "swoich" do samego końca i niezależnie od poziomu udowodnienia winy, próba odwrócenia sytuacji przez atak na wymiar sprawiedliwości pod hasłem "PiS działa politycznie i przez upolitycznione zarzuty chce zniszczyć tę naszą piękną, wspaniałą opozycję" - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA bezpieczeństwo energetyczne Rosja Platforma Obywatelska polityka Michał Rachoń

PR24 "Osoby najświętsze są atakowane przez osoby najgorsze". Ks. prof. Dariusz Oko o zarzutach wobec Jana Pawła II

- Media, przedstawiając Kościół katolicki, starają się wynaleźć, wygrzebać jak najgorsze przypadki i tylko o tym mówią, tak przedstawiają Kościół. To jest propaganda w stylu goebbelsowskim - mówił ks. prof. Dariusz Oko (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II Kościół

Afera śmieciowa w Warszawie. Gmyz: to może być wierzchołek góry lodowej

- Być może mamy do czynienia na razie z ujawnieniem wierzchołka góry lodowej. Bo dziwnym trafem okazuje się, że mieszkańcy Warszawy to ludzie, którzy potrafią produkować znacznie więcej śmieci niż mieszkańcy Sao Paulo czy Nowego Jorku, oczywiście w przeliczeniu na głowę - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń POLSKA Warszawa gospodarka odpadami

"Próba zakłamania rzeczywistości". Bogdan Pęk o przedwyborczej narracji PO

- Brak sukcesu na wszystkich możliwych polach, nie układa się wspólna lista wyborcza, toczą się walki frakcyjne z poważnym konkurentem do władzy w PO, panem Trzaskowskim. Do tego mamy liczne sukcesy obecnego rządu, związane z wojną na Ukrainie czy w sprawach międzynarodowych (...). To budzi frustrację, wściekłość i zaprzeczenie rzeczom oczywistym - mówił w Polskim Radiu 24 Bohdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA bezpieczeństwo energetyczne Rosja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość polityka Michał Rachoń

Umowa z Westinghouse ws. elektrowni jądrowej w Polsce. Marszałkowski: przybliża inwestycję

- Umowa z Westinghouse zakłada przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów i opracowanie wszystkich potrzebnych analiz związanych z budową elektrowni jądrowej. (...) To przybliża tę inwestycję - wyjaśnił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski z BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Mariusz Marszałkowski POLSKA GOSPODARKA energetyka energia atomowa elektrownia atomowa