Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Wiceszef podkomisji smoleńskiej: nie ma wątpliwości, że doszło do zamachu

- Nie można mieć wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z zamachem. Nasza podkomisja konsekwentnie zbierała dowody. Były one badane przez międzynarodowe ośrodki. Odpowiedź jest jednoznaczna: na pokładzie Tupolewa w 2010 roku miały miejsce dwa wybuchy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Nowaczyk, wiceszef podkomisji ds. badania wypadku lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Michał Rachoń

Zaawansowane prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Gen. prof. Grzegorz Gielerak: dane są bardzo obiecujące

- Trzy koncerny na świecie są na bardzo zaawansowanym etapie badań. Z przedstawionych informacji okazało się, że szczepionka firmy Moderna była bezpieczna dla wszystkich testowanych osób, a przede wszystkim dawała wysoką odporność - powiedział gen. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka pandemia wirus epidemia choroby zakaźne

Siewiereniuk-Maciorowska: Platforma Obywatelska chce z siebie zrobić partię bezpartyjną

- Podejrzewam, że z tego nic nie wyjdzie - mówiła o budowaniu przez Rafała Trzaskowskiego "Nowej Solidarności" Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal Dzień Dobry Białystok). Dawid Wildstein (TVP) zauważył, że PO chce odebrać styl "pokazywania się" Szymonowi Hołowni. Piotr Cywiński ("Sieci") komentował zaś, że rebranding największej partii opozycyjnej nie zmieni faktu, że działają w niej ci sami politycy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein budżet UE 2021-2027 Unia Europejska

"To rewolucja i zawłaszczanie symboli". Prof. Reginia-Zacharski o profanacji pomników

- To, co się dzieje teraz w Warszawie, to pewnego rodzaju rewolucja; działania zdecydowanie agresywne, które dążą do tego, żeby etapowo zmieniać rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog i historyk, prof. Jacek Reginia-Zacharski. W ten sposób skomentował sprofanowanie figury Chrystusa i bezczeszczenie pomników w stolicy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń LGBT pomniki Jezus Chrystus Warszawa

Polskie auto elektryczne. Szef ElectroMobility Poland: jazda Izerą to frajda, ale i oszczędności

- Jako szef tego projektu i jako Polak chciałbym, abyśmy konkurowali z technologiami i innowacjami. To również więcej pieniędzy, które zostają w naszych kieszeniach, gdyż przejechanie elektrykiem 100 km kosztuje ok. 5-7 zł, a samochodem spalinowym - 30-35 zł - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samochody elektryczne nowe technologie samochody motoryzacja elektromobilność GOSPODARKA Michał Rachoń Polskie Radio 24

Piotr Nisztor: część z milionów PZPN trafiła do kieszeni byłego esbeka

- Zbigniew Boniek od października 2012 jest szefem związku mającego w Polsce ogromne wpływy, mającego kontakty z polityką i biznesem. Mnie jako kibica piłkarskiego interesuje to, gdzie idą pieniądze, które PZPN otrzymuje od sponsorów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy Polskiego Radia 24 i "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor PZPN Michał Rachoń Zbigniew Boniek

Prof. Jabłoński: należy zastanowić się, dlaczego niektórzy wybierają hasła LGBT, a nie związane z patriotyzmem

- Udało się narzucić narrację, że ci, którzy dokonują profanacji, czynią to w formie samoobrony, przed opresyjnym państwem i społeczeństwem ignorantów. Nie ma racjonalnej dyskusji o tym, że prawdziwym zagrożeniem jest uderzanie w podstawy czegoś, co nazywamy naszą kulturą i tożsamością - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń LGBT pomniki Jezus Chrystus Warszawa

Kolejne zarzuty dla Sławomira Nowaka? Marcin Wikło: to nie jest koniec, ani nawet koniec początku

- Do Sławomira Nowaka zgłaszali się od czasu do czasu różni biznesmeni, prosząc o protekcję na Ukrainie, wiedząc, że to ważny człowiek w hierarchii urzędniczej i być może będzie mógł pomóc. On pomagał, ale oczywiście po pierwsze żądał pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło, publicysta tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Ukraina prokuratura Sławomir Nowak Marcin Wikło Michał Rachoń

Niejasności w sopockiej spółce. Formela: działali w niej ludzie bezpośrednio związani ze Sławomirem Nowakiem

- W ciągu dwóch lat spółka Atom Trefl Sopot otrzymała ponad 30 mln zł. Według znawców siatkówki utrzymanie drużyny siatkarskiej mogło kosztować 6-7 mln zł rocznie. Był to obszar, w którym Sławomir Nowak miał bardzo oddanych i zaufanych współpracowników - powiedział Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Sopot Sławomir Nowak korupcja