Redakcja Polska

Polska atrakcyjnym rynkiem dla nowych inwestycji

07.11.2023 13:01
Polska atrakcyjnym rynkiem dla nowych inwestycji zagranicznych. Z najnowszego raportu BEAS (Business Environment Assessment Study) wynika, że Warszawa umacnia się na pozycji lidera.
Audio
  • Prezes międzynarodowej firmy rekrutacyjnej Antal Artur Skiba powiedział, że Warszawa ma coraz silniejszą pozycję nie tylko w kraju, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej [posłuchaj]
Polska atrakcyjnym rynkiem dla nowych inwestycji zagranicznych
Polska atrakcyjnym rynkiem dla nowych inwestycji zagranicznychShutterstock/Freedomz

Autorami są firmy Antal i Cushman&Wakefield, a partnerami, między innymi Baker McKenzie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Pracodawcy RP. Oprócz stolicy badano 8 innych miast - wśród nich na przykład Wrocław, Kraków, Gdańsk.

Prezes międzynarodowej firmy rekrutacyjnej Antal Artur Skiba powiedział, że Warszawa ma coraz silniejszą pozycję nie tylko w kraju, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Stolica jest wyraźnie wyborem numer jeden w takich sektorach jak - nowoczesne technologie, centra usług wspólnych. Jednocześnie poza Warszawą umacniają się inne miasta.

Prezes polskiego oddziału Cushman&Wakefield Krzysztof Misiak podkreślił, że dystans między stolicą a mniejszymi miastami w ciągu ostatnich 20 lat się zmniejszył. "Nie jest tak, że jest Warszawa i długo, długo nic. Jest Warszawa i dużo innych silnych ośrodków" - dodał. Raport przygotowano po raz czwarty.

IAR/ks

"Daily Telegraph": Polska wyrasta na przemysłowe centrum Europy

11.10.2023 11:52
Podczas gdy niemiecka gospodarka przeżywa problemy, dynamicznie rozwijająca się Polska chce przejąć od niej koronę przemysłowego centrum Europy – pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Katowicka Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z koreańskim odpowiednikiem strefą Incheon

18.10.2023 12:33
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z działającą w pobliżu Seulu strefą Incheon, wyspecjalizowaną m.in. w zaawansowanych technologiach. Strefy zamierzają wymieniać się doświadczeniami i informacjami, aby rozwijać ofertę inwestycyjną.

Polskie banki udzieliły już ponad 30 tysięcy "Bezpiecznych kredytów 2 procent"

06.11.2023 14:42
- Banki udzieliły już ponad 30 tys. "Bezpiecznych kredytów 2 procent" z dopłatą państwa do rat - przekazał w poniedziałek  minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. W jego ocenie, wszystkie złożone już wnioski o taki kredyt powinny być rozpatrzone do końca roku.

Szef obrony Łotwy: Rosja prowadzi wojnę hybrydową z krajami bałtyckimi. Musimy być gotowi na wszelkie scenariusze

06.11.2023 16:05
Szef ministerstwa obrony Łotwy powiedział w poniedziałek, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową z krajami bałtyckimi. - Powinny być przygotowane na wszelkie scenariusze - podkreślił łotewski minister w wypowiedzi udzielonej agencji LETA.