Redakcja Polska

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny - najnowszy produkt Fabryki Broni w Radomiu, będzie miał swoją premierę w USA

19.01.2024 11:27
Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS) - najnowszy produkt radomskiej Fabryki Broni, będzie miał premierę w Stanach Zjednoczonych. Zostanie zaprezentowany podczas jednego z największych wydarzeń branży strzeleckiej na świecie - SHOT SHOW w Las Vegas. Spółka weźmie w nim udział po raz czternasty. 
Pistolet MPS
Pistolet MPSŹródło: Facebook/Fabryka Broni "Łucznik" Radom

Podczas tegorocznych targów SHOT SHOW, które odbędą się w dniach 23- 26 stycznia, na stoisku radomskiego prezentowane będą flagowe produkty Fabryki Broni, m.in karabiny samopowtarzalne GROT w różnych konfiguracjach, karabinki rodziny BERYL oraz pistolety VIS.

Udział Fabryki Broni w SHOT SHOW jest dla Spółki doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych z klientami z całego świata. Eksportowym hitem w Stanach Zjednoczonych okazały się m.in. pistolety VIS 100 M1 oraz karabinki z rodziny BERYL, które w dniu premiery rozchodziły się w ciągu kilku minut.


Fabryka Broni "Łucznik" - Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla polskich Sił Zbrojnych, MSWiA, na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej- lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

IAR/dad

Jasna demonstracja siły - wkrótce manewry NATO. Ćwiczeń o takich rozmiarach nie było od dekad

18.01.2024 17:08
W przyszłym tygodniu rozpoczną się największe od kilku dekad manewry wojskowe NATO z udziałem 90 tysięcy żołnierzy. Poinformował o tym naczelny dowódca sił sojuszniczych w Europie, generał Christopher Cavoli po spotkaniu szefów sztabów generalnych w Brukseli.

ISW: rosyjskie możliwości walki elektronicznej w obwodzie królewieckim mogą znacząco wpłynąć na Polskę i region Bałtyku

19.01.2024 09:46
Instytut Badań nad Wojną ocenił, że niedawne zakłócenia systemu GPS w Polsce i regionie Bałtyku budzą spekulacje na temat potencjalnego działania rosyjskich systemów walki elektronicznej w regionie.

Negocjacje w sprawie bezcłowego handlu z Ukrainą - pierwsze propozycje niekorzystne

19.01.2024 11:02
Przedłużają się negocjacje w Komisji Europejskiej w sprawie przepisów o przedłużeniu do czerwca przyszłego roku bezcłowego handlu z Ukrainą. Jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia najnowsze propozycje są niekorzystane dla unijnego rolnictwa.