X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wiceszef MSZ podkreśla, że rząd prowadzi kreatywną politykę polonijną

22.01.2020 15:49
Resort dyplomacji prowadzi politykę polonijną kreatywnie i w sposób niestandardowy - mówił na posiedzeniu sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą wiceszef dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk PAP/Tomasz Gzell

Jak podkreślał wiceminister, polityka polonijna jest zadaniem kompleksowym, które obejmuje działania między innymi z zakresu repatriacji, ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego, miejsc pamięci i zapewnienia możliwości nauczania języka polskiego poza granicami kraju.

Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że działania MSZ we współpracy z resortem edukacji doprowadziły do rozwoju oświaty w języku polskim i nauczania języka polskiego za granicą. - W ostatnich latach liczba uczniów pobierających naukę języka polskiego we wszystkich formach nauczania poza granicami kraju wzrosła ze 160 tysięcy do prawie 200 tysięcy uczniów, a liczba społecznych ośrodków nauczania języka polskiego poza granicami też wzrosła i w ubiegłym roku liczyła 3 i pół tysiąca ośrodków - poinformował.


Posłuchaj
00:28 10190453_1.mp3 Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślał, że rząd prowadzi skuteczną politykę repatriacyjną, czego skutkiem często są kolejki w konsulatach (IAR)

 

Sekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych podkreślał, że rząd prowadzi skuteczną politykę repatriacyjną, czego skutkiem często są kolejki w konsulatach. - W latach 2001-2015 w ramach polityki repatriacyjnej przeciętnie rocznie sprowadzano do Polski między 200 a 300 osób, w tej chwili rocznie sprowadzamy między 700 a 900 osób, to jest prawie potrojenie rocznej liczby osób, które przyjeżdżają do Polski w ramach procesu repatriacji. To otwarcie wrót spowodowało, że kolejki paradoksalnie w niektórych przypadkach jeszcze się zwiększyły - mówił.

Ponadto jak podkreślał polityk, ministerstwo wykorzystuje nowe kanały docierania do Polaków poza granicami kraju. Wspomniał w tym kontekście między innymi o ośrodku regionalnym TVP w Wilnie i programie "Focus on Poland". Wśród sukcesów resortu wymienił program "Polska jest w Tobie", którego celem jest przybliżenie Polski osobom, które nasz kraj znają jedynie z opowieści dziadków. W ramach pierwszej edycji programu, Polskę odwiedziło 250 młodych ludzi z całego świata. Szymon Szynkowski vel Sęk ma nadzieję, że w tym roku przyjedzie do nas tysiąc osób.


IAR/dad

Amerykańskie linie lotnicze w nietypowy sposób promują Polskę

22.01.2020 13:26
Amerykańskie linie lotnicze American Airlines co pewien czas zmieniają hasło do udostępnianej pasażerom sieci Wi-Fi. Obecnie hasło to: "Poland2020". 

Brytyjski "The Guardian" opisuje historię rotmistrza Pileckiego

22.01.2020 14:52
Brytyjski dziennik "The Guardian" w sekcji poświęconej książkom przybliża w środę sylwetkę rotmistrza Witolda Pileckiego. Jego biografia "Ochotnik" autorstwa Jacka Fairweathera ubiega się o jedną z głównych brytyjskich nagród literackich - Costa Book Awards.

Prezydent Polski w "Financial Times" oskarża Putina o rozsiewanie kłamstw historycznych

22.01.2020 14:28
Prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w środę wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Financial Times" oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o to, że przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz rozsiewa "kłamstwa historyczne".