X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: reakcje na taśmy z rozmów Petra Poroszenki z Joe Bidenem

21.05.2020 12:25
Na Ukrainie trwa dyskusja na temat opublikowania nagrań z rozmów Petra Poroszenki z Joe Bidenem. Wynikać ma z nich, że 2016 roku ówczesny prezydent Ukrainy omawiał z wiceprezydentem USA decyzje państwowe - m.in. dymisję prokuratora generalnego. Petro Poroszenko nazwał ujawnienie nagrań rosyjską manipulacją.
Audio
  • Ukraina: reakcje na taśmy Poroszenki i Bidena. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Petro Poroszenko
Petro PoroszenkoDrop of Light / Shutterstock

Ukraińska prasa ostrzega zaś przed ponownym wplątaniem Ukrainy w wewnątrzamerykańskie rozgrywki polityczne.

Petro Poroszenko uważa, że ujawnione nagrania są zmanipulowane. Jednak - jak dodał - materiały do ich stworzenia mogły wypłynąć z biura obecnego prezydenta. Jak ocenił, jest to próba przerwania poparcia USA dla Ukrainy dokonywana przez - jak to nazwał - "kremlowską piątą kolumnę". Z kolei opiniotwórczy portal Ukraińska Prawda alarmuje, że Ukrainie grozi kolejny kryzys w stosunkach z USA. W ocenie gazety internetowej wczorajsza reakcja prezydenta Zełenskiego, który sugerował winę Petra Poroszenki, a także wszczęcie przez ukraińską prokuraturę postępowania w sprawie zdrady stanu, sprawiają, że Ukraina wplątuje się amerykańską kampanię wyborczą, co może mieć dla niej katastrofalne skutki.

Joe Biden będzie prawdopodobnie rywalem Donalda Trumpa w jesiennych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku w USA miała już miejsce tzw. afera ukraińska, która doprowadziła do wszczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa.


IAR/dad

Bilion euro wyniesie wielkość unijnego funduszu odbudowy po koronakryzysie

21.05.2020 11:00
Komisja Europejska ma zaproponować w przyszłym tygodniu utworzenie funduszu odbudowy po koronakryzysie przekraczającego bilion euro. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis. To więcej niż początkowe przymiarki Komisji, mówiące o funduszu w wysokości 320 miliardów euro.

Białoruski teatr z Mińska i polski z Białegostoku przeczytają online "Pana Tadeusza"

21.05.2020 11:11
Narodowy Teatr Akademicki Białorusi imienia Janki Kupały i Teatr Dramatyczny imienia Aleksandra Węgierki z Białegostoku organizują w czwartek o godz. 19.00 (czasu obowiązującego w Polsce) wspólne czytanie na Facebooku "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Spotkanie literackie w internecie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce oraz 100. lecia istnienia Narodowego Teatru Białorusi imienia Janki Kupały.

Blisko 8,5 tys. osób wyzdrowiało w Polsce z COVID-19. Są też nowe przypadki zakażeń

21.05.2020 11:19
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 3 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 269 osób chorych na COVID-19.