X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łotwa i Estonia bez nowych przypadków koronawirusa

14.06.2020 13:02
Władze trzech krajów bałtyckich odnotowują coraz mniej przypadków koronawirusa. Ostatniej doby pięć nowych zakażeń zostało stwierdzonych jedynie na Litwie.
Audio
  • Władze trzech krajów bałtyckich odnotowują coraz mniej przypadków koronawirusa. O sytuacji epidemicznej w krajach bałtyckich - Kamil Zalewski
Koronawirus wciąż jest obecny i powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus wciąż jest obecny i powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń Ministerstwa ZdrowiaShutterstock.com

Łotysze i Estończycy ogłosili, że w ciągu ostatniej doby nie stwierdzono u nich żadnego nowego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na Łotwie z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest obecnie 7 osób, a w Estonii - 14. Łotewskie władze kilka dni temu zdecydowały się uchylić stan wyjątkowy. Zdecydowano się jednak na zachowanie środków ostrożności takich jak obowiązkowe zakrywanie nosa i ust w środkach komunikacji publicznej czy limit osób biorących udział w imprezach masowych.

Dotychczas na Łotwie wykryto 1 097 przypadków koronawirusa, a w Estonii - 1 973. Litwini poinformowali, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni 17 nowych przypadków dotyczyło osób, które przyjechały do kraju z zagranicy. Na Litwie patogenem zaraziło się dotychczas 1 768 osób.

Od piątku otwarta jest polsko-litewska granica. Mieszkańcy krajów bałtyckich mogą wjeżdżać na terytorium naszego państwa bez obowiązku dwutygodniowej kwarantanny.


IAR/dad

Szkoła Orląt w Dęblinie istnieje 95 lat

14.06.2020 10:22
Marzenie o lataniu wojskowi piloci spełniają już od 95 lat w dęblińskiej "Szkole Orląt". Słynna uczelnia obchodzi w tym roku jubileusz istnienia. Ze względu na epidemię COVID-19 zaplanowane początkowo z rozmachem uroczystości zmieniły charakter.

Francja: dyrekcja koncernu samochodowego PSA rezygnuje z zatrudnienia polskich pracowników

14.06.2020 11:57
Dyrekcja koncernu motoryzacyjnego PSA zrezygnowała pod naciskiem rządu z zatrudnienia w swoich zakładach pracowników z Polski. PSA produkuje samochody Peugeot, Citroen, Opel, a także, sprzedawanych na Wyspach Brytyjskich, Vauxhall.

80 lat temu do Auschwitz przybył pierwszy transport polskich więźniów

14.06.2020 11:49
Dokładnie 80 lat temu, 14 czerwca 1940 roku, do obozu koncentracyjnego Auschwitz przybył pierwszy transport z 720 polskimi więźniami.