X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MisjaAfryka, czyli pomoc Caritas Polska we współpracy z misjonarzami

28.07.2021 14:24
Caritas Polska od ponad 30 lat niesie pomoc potrzebującym na wszystkich kontynentach, teraz w ramach projektu „Misjonarze” apeluje o wsparcie dla krajów afrykańskich.
Audio
Głód w Afryce
Głód w AfryceFoto: Caritas Polska

Wspólnymi siłami Caritas Polska, Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi udało się zebrać środki na zakup generatora tlenu dla szpitala w Antsirabe na Madagaskarze. To tylko jedno z licznych dzieł misyjnych w Afryce wspieranych przez Caritas.

Caritas Polska chce wyposażyć gabinet medyczny w Centrum Dobrego Samarytanina prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Dobrych Samarytanek w jednej z miejscowości w Tanzanii. Ma też w planach budowę przedszkola w zambijskiej miejscowości Mabumba, gdzie działa Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Ze względu na ogromne potrzeby misjonarki chcą rozszerzyć działalność skierowaną właśnie do najmłodszych.

Caritas także w Sudanie Południowym – gdzie mamy do czynienia z klęską głodu - realizuje projekt wsparcia żywnościowego dla najuboższych rodzin.

W tym momencie Caritas Polska wspiera 12 projektów misjonarskich realizowanych w sześciu krajach Afryki: Kenii, Etiopii, Zambii, Tanzanii, Sudanie Południowym i Rwandzie. Pięć z nich jest związanych z pomocą żywnościową, dwa z opieką nad dziećmi,  pozostałe odpowiadają na różne lokalne potrzeby, jak np. w zambijskiej Lusace. Tam Dom Opatrzności Bożej misjonarek Świętej Rodziny służy seniorom, dzieciom i ubogim.

O wsparcie projektów afrykańskich – w rozmowie z Ewą Plisiecką - apeluje Maciej Dubicki z Caritas Polska.

 

 

Białoruskie władze kontynuują represje wobec polskiej mniejszości

28.07.2021 14:30
W ostatnich dniach białoruskie sądy zdecydowały, że Andrzej Poczobut nie może opuścić aresztu, a telewizja Biełsat ma charakter ekstremistyczny.

MSZ: w rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy

28.07.2021 13:37
W rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy; jego celem jest wsparcie rozwoju i bezpieczeństwa regionu, przy nawiązaniu do wspólnego dziedzictwa historycznego trzech narodów - podkreśliło w środę na Twitterze MSZ.

Włochy: prezes Instytutu Pamięci Narodowej na Monte Cassino

28.07.2021 14:59
Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Karol Nawrocki, odwiedził polski cmentarz wojenny na Monte Cassino.