X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: w Irkucku trwają przygotowania do niedzielnego Dnia Papieskiego

23.10.2021 15:59
W Irkucku trwają przygotowania do zaplanowanego na niedzielę VI Dnia Papieskiego. Uroczystości zbiegają się z 30. rocznicą odbudowy w Rosji struktur Kościoła Katolickiego. W 1991 roku papież Jan Paweł II podpisał bullę o ustanowieniu dwóch administratur apostolskich dla europejskiej i syberyjskiej części Rosji.
Polski kościół w Irkucku - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Polski kościół w Irkucku - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi PannyJulia Kuzenkova/ Shutterstock

Uroczystości współorganizują: kuria diecezji Św. Józefa i Konsulat Generalny RP. W trakcie jutrzejszych obchodów VI Dnia Papieskiego, w irkuckiej katedrze duchowni i wierni będą wspominać pontyfikat świętego Jana Pawła II. Jak podkreślił ordynariusz diecezji biskup Cyryl Klimowicz, papież-Polak swoimi czynami i nauczaniem trwale zapisał się w sercach wiernych mieszkających na Syberii. - W kościołach są obrazy świętego Jana Pawła II, papież jest otoczony czcią i szacunkiem - tłumaczy duchowny. Biskup zaznaczył, że wierni szczycą się tym, że są rodakami świętego Jana Pawła II. Nawet dzieci mieszkające w polskiej wsi Wierszyna w rozmowie z Polskim Radiem chwalą się znajomością biografii Karola Wojtyły. - Święci potrafią czynić cuda i to jest właśnie taki cud - dodaje ordynariusz diecezji irkuckiej. 

VI Syberyjski Dzień Papieski rozpocznie się w niedzielę od złożenia kwiatów obok pomnika papieża Polaka. Następnie zostanie odprawiona msza św., po której wierni wysłuchają koncertu polskich pieśni w wykonaniu chóru irkuckiej szkoły muzycznej noszącej imię Fryderyka Chopina.


IAR/dad

Lwów: Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim "Znasz-li ten kraj?"

23.10.2021 13:09
Ponad 60 uczniów szkół sobotnio-niedzielnych uczących się języka polskiego bierze udział w XII edycji Konkursu Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim "Znasz-li ten kraj?". Jest to jedyna na Ukrainie olimpiada językowa adresowana wyłącznie do uczniów pozaszkolnych punktów nauczania języka polskiego.

Zakończył się szczyt UE. Pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

23.10.2021 15:46
W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.