X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Apel papieża do przywódców uczestniczących w szczycie COP26 w Glasgow

29.10.2021 11:05
Papież wezwał uczestników szczytu klimatycznego w Glasgow do skutecznej walki z kryzysem ekologicznym. Szczyt COP26 rozpoczyna się w nadchodzący poniedziałek. 
Audio
  • Apel papieża do przywódców na szczycie COP26 [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/urbanbuzz

Biuro Prasowe Watykanu opublikowało apel papieża przesłany radiu brytyjskiego nadawcy publicznego BBC. 

Franciszek w przesłaniu powiedział, że zmiany klimatyczne i pandemia koronawirusa obnażyły słabość naszych systemów gospodarczych i społecznych. Stwierdził, że kryzysy, które dotknęły środowisko naturalne, służbę zdrowia, ekonomię, nie mówiąc o kryzysie społecznym, humanitarnym i etycznym, są ze sobą powiązane. Mogą doprowadzić do globalnej tragedii. 

„Przywódcy polityczni, którzy wezmą udział w szczycie klimatycznym w Glasgow stają przed pilnym wyzwaniem wypracowania skutecznej strategii walki z kryzysem ekologicznym i dania nadziei przyszłym pokoleniom” - mówił Franciszek. Papież wskazał, że nigdy przedtem ludzkość nie miała do dyspozycji tylu środków, by ten cel osiągnąć. Zaapelował o dalekowzroczne, wspólne i solidarne działania.

IAR/ks

Prezydent Joe Biden rozpoczyna wizytę w Europie

28.10.2021 20:33
Podczas sześciodniowej podróży amerykański prezydent spotka się z papieżem Franciszkiem, weźmie udział w szczycie grupy G20 w Rzymie oraz konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow.

Polska wśród 12 krajów europejskich, które wzywają Izrael do rezygnacji z ekspansji osadniczej na ziemiach palestyńskich

28.10.2021 20:41
Wspólny dokument w tej sprawie wydały Niemcy, Francja, Belgia, Hiszpania, Włochy, Polska, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Holandia i Irlandia

Premier Słowacji: V4 może odegrać ważną rolę w Unii Europejskiej

29.10.2021 10:59
Premier Słowacji mówi, że Grupa Wyszehradzka może odegrać ważną rolę w Unii Europejskiej. W wywiadzie dla Czeskiej Telewizji Eduard Heger podkreślił, że utrzymanie silnych stosunków czesko-słowackich będzie istotne w polityce europejskiej