X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media na Ukrainie: z separatystycznych republik w Donbasie masowo wyjeżdżają mieszkańcy

02.12.2021 13:25
Mieszkańcy samozwańczych republik w Donbasie na wschodzie Ukrainy masowo wyjeżdżają w obawie przed eskalacją konfliktu i w związku z problemami finansowymi - podają w czwartek ukraińskie media, powołując się na jedną z organizacji pozarządowych.
Żołnierze w Donbasie - zdjęcie ilustracyjne
Żołnierze w Donbasie - zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Liukov

Z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej "masowo wyjeżdżają miejscowi mieszkańcy, bojąc się wznowienia działań bojowych" - napisała w czwartek w mediach społecznościowych organizacja Wschodnia Grupa Obrony Praw Człowieka.

Poinformowano, że "w okresie zaostrzenia sytuacji (związanym z) możliwym wznowieniem działań bojowych i rosyjskiej agresji" jej pracownicy kontaktowali się z mieszkańcami samozwańczych republik i gromadzili informacje.

Podkreślono, że ludzie wyjeżdżają przede wszystkim do Rosji; wielu migrantów zarobkowych pracuje w tym kraju i obecnie stara się zabrać ze sobą swoje rodziny w obawie przed eskalacją sytuacji bezpieczeństwa.

Jak dodano, chodzi przede wszystkim o mieszkańców miejscowości w pobliżu linii rozgraniczenia, czyli pasa oddzielającego samozwańcze republiki od terytorium kontrolowanego przez rząd w Kijowie.

Wśród przyczyn wyjazdów wymieniono też trudną sytuację finansową - opóźnienia w wypłatach wynagrodzenia.

W kontekście wyjazdów mieszkańców separatystycznych republik zwrócono też uwagę na działający w Rosji program "Rodacy", który ma na celu zaludnianie odległych regionów Rosji, takich jak np. Magadan.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Donbas

Roger Moorhouse: polityczna decyzja Yad Vashem w sprawie Ładosia może jeszcze być zmieniona

02.12.2021 11:08
Decyzja Instytutu Yad Vashem o nieprzyznaniu Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata ma charakter polityczny, ale może w przyszłości zostać zmieniona - uważa brytyjski historyk Roger Moorhouse.

Jan Dziedziczak nie ma wątpliwości: działalność polskich organizacji na Białorusi jest paraliżowana

02.12.2021 11:13
Działalność zdecydowanej większości polskich organizacji na Białorusi jest sparaliżowana. Niektórym udaje się jeszcze funkcjonować - powiedział czwartkowemu "Naszemu Dziennikowi" pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.

Na Węgrzech upamiętnią polskiego prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego

02.12.2021 12:40
W środę 8 grudnia w mieście Veszprem na Węgrzech zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu tragicznie polskiemu prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu. Tablica została ufundowana wspólnie przez kancelarię prezydenta RP, samorząd Veszprem, ambasadę RP na Węgrzech i samorząd narodowości polskiej Veszprem.