X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Węgrzech upamiętnią polskiego prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego

02.12.2021 12:40
W środę 8 grudnia w mieście Veszprem na Węgrzech zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu tragicznie polskiemu prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu. Tablica została ufundowana wspólnie przez kancelarię prezydenta RP, samorząd Veszprem, ambasadę RP na Węgrzech i samorząd narodowości polskiej Veszprem.
Lech Kaczyński
Lech KaczyńskiShutterstock.com/sootra

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 11.00 w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprem. W planie wydarzenia jest odegranie hymnów Polski i Węgier oraz okolicznościowe przemówienia. Następnie tablica zostanie odsłonięta i poświęcona, po czym uczestnicy wydarzenia złożą wieńce.

Wykute w tablicy pamiątkowej popiersie prezydenta zostało podpisane w języku polskim i węgierskim. Napis głosi "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Orędownik przyjaźni polsko-węgierskiej".

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Węgry Lech Kaczyński

Marcin Przydacz: do tej pory w dużej części procedury azylowe były nadużywane

02.12.2021 10:39
Do tej pory w dużej części procedury azylowe były nadużywane. Wykorzystywano je jako wymówkę, by nielegalnie przedostać się na terytorium Unii Europejskiej tak naprawdę bez żadnej szansy na uzyskanie tego azylu - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Roger Moorhouse: polityczna decyzja Yad Vashem w sprawie Ładosia może jeszcze być zmieniona

02.12.2021 11:08
Decyzja Instytutu Yad Vashem o nieprzyznaniu Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata ma charakter polityczny, ale może w przyszłości zostać zmieniona - uważa brytyjski historyk Roger Moorhouse.

Jan Dziedziczak nie ma wątpliwości: działalność polskich organizacji na Białorusi jest paraliżowana

02.12.2021 11:13
Działalność zdecydowanej większości polskich organizacji na Białorusi jest sparaliżowana. Niektórym udaje się jeszcze funkcjonować - powiedział czwartkowemu "Naszemu Dziennikowi" pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.