X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dalsze próby nielegalnego pokonania granicy. Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby

07.02.2022 12:01
Straż Graniczna podaje na Twitterze, że "13 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się z Białorusi do Polski, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy". - Pięć osób zatrzymano w niedzielę, a w nocy ośmiu obywateli Iraku - poinformowała w poniedziałek SG.
Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy.
Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy.DWOT / terytorialsi.wp.mil.pl

Na odcinku, ochranianym przez placówkę w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy. Nie doszło jednak do jej przekroczenia. Dzisiaj po północy na odcinku, strzeżonym przez posterunek w Czeremsze, zatrzymano 8 obywateli Iraku.

"W dn. 06.02 na terytorium próbowało nielegalnie przedostać się z 5 cudzoziemców - osoby zatrzymano. Dzisiaj po północy na odcinku PSG Czeremcha zatrzymano 8 ob. Iraku" - podała na Twitterze Straż Graniczna.

W tym roku odnotowano już 1 090 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W ubiegłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W związku z naporem nielegalnych imigrantów od 1 grudnia na terenach przygranicznych obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.


PAP/IAR/dad

Wiceszef MON o celach Kremla: destabilizacja Ukrainy i sianie paniki

07.02.2022 09:11
- Jesteśmy gotowi do tego, by reagować kryzysowo, od tego są odpowiednie służby, ale powtarzam, za wcześnie. Ukraińcy też o to proszą - żeby nie siać paniki. Jednym z celów Rosji jest destabilizowanie tego kraju - przestrzegał Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

"Nie panikuj, przygotuj się". Ukraińscy weterani szkolą cywilów

07.02.2022 10:06
Weterani Pułku "Azow" walczącego na wschodzie kraju ze wspieranymi przez Rosję separatystami przygotowali dla cywilów ćwiczenia. Mieszkańcy zachodniej części Kijowa mogli przygotować się na "przywitanie wroga z bronią w ręku".

Ambasador Ukrainy w Niemczech: Berlin zostawił nas na lodzie

07.02.2022 11:17
Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk potępił zachowanie niemieckiego rządu, który odmawia władzom w Kijowie dostaw broni. - W konflikcie z Rosją zabiegi dyplomatyczne nie wystarczą - wyjaśnił ukraiński dyplomata w programie ARD.