Redakcja Polska

Polscy hakerzy walczą z propagandą Kremla. Pomagają wysyłać wiadomości do Rosjan

22.03.2022 11:46
Squad303 - grupa hakerów z Polski powiązana z kolektywem Anonymous, stworzyła witrynę, za pośrednictwem której każda osoba na świecie może wysłać SMS-a do dowolnego użytkownika telefonu komórkowego w Rosji. Dzięki temu można wziąć czynny udział w walce z propagandą Kremla i szerzyć informację o zbrodniach rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Jak twierdzą hakerzy, ułatwili wysłanie już ponad 20 milionów wiadomości SMS i WhatsApp.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Twin Design / Shutterstock.com

Rosyjska propaganda niemal całkowicie odcięła obywateli od informacji ze świata. Prawie 150 mln Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na Ukrainie. Karmieni są kłamstwami propagandy Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany - podkreślają członkowie Squad303. Dlatego hakerzy stworzyli stronę internetową, z której można wysyłać wiadomości na telefony komórkowe Rosjan. "Wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na agresję Rosji doprowadzi do upadku tego kraju" - czytamy na stronie 1920.in.

Dzięki serwisowi każdy może wysłać wiadomość mieszkańcom Rosji. Narzędzie udostępnia losowo numer rosyjskiego telefonu komórkowego, co pozwala na wysłanie SMS-a, wiadomości przez komunikator Whatsapp, wysłanie maila, czy też zadzwonienie. "Niech poznają prawdę. Niech poznają potęgę wolnego świata!" - apelują twórcy narzędzia.

Squad303 to polska grupa hakerów powiązana z Anonymous. Ich nazwa i symbolika nie jest przypadkowa. Grupa odnosi się do Dywizjonu 303 oraz do Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

1920.in/dad

Anonymous włamał się do drukarek tysięcy Rosjan. Ujawnili kłamstwa putinowskiej propagandy

22.03.2022 10:41
Hakerzy z kolektywu Anonymous włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników i za ich pośrednictwem przesłali im komunikat o kłamstwach putinowskiej propagandy wraz z instrukcjami, jak się przed nią bronić poprzez instalację specjalnego oprogramowania.

Joe Biden chciał w 2015 roku dać Ukrainie nowoczesną broń. Sprzeciwili się prezydent Obama i kanclerz Merkel

22.03.2022 11:29
Na początku 2015 roku, kilka miesięcy po ataku Rosji na Ukrainę i zaborze Krymu oraz wschodnich terenów tego państwa, ówczesny wiceprezydent USA Joe Biden, zgłosił pomysł wysłania Ukraińcom broni. Prezydent USA Barack Obama odmówił, m .in. pod wpływem sprzeciwu kanclerz Niemiec – Angeli Merkel – informuje dziennik „Washington Post”.

Polski rząd deklaruje pomoc przy zabezpieczaniu dóbr kultury na terenie Ukrainy

22.03.2022 11:52
Resort kultury wspiera uchodźców wojennych z Ukrainy. Pomagamy ukraińskim pracownikom kultury, którzy przybyli do Polski, w znalezieniu pracy, ukraińskim twórcom przyznawane są też stypendia.