X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosjanie nie chcą jeździć na zaanektowany Krym

17.05.2022 14:54
Rosjanie nie chcą jeździć na zaanektowany Krym. Według dziennika "Kommiersant" w okresie letnim tylko od 30 do 40 procent hoteli i pensjonatów może liczyć na gości.
Audio
  • Rosjanie nie chcą jechać na zaanektowany Krym. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
MSZ: 18 marca 2014 roku, po nielegalnie przeprowadzonym referendum, bezprawnie ogłoszono Krym częścią Federacji Rosyjskiej
MSZ: 18 marca 2014 roku, po nielegalnie przeprowadzonym "referendum", bezprawnie ogłoszono Krym częścią Federacji RosyjskiejFot.: Archiwum PAP/Jakub Kamiński

Gazeta poinformowała, że obywateli Federacji Rosyjskiej odstrasza tocząca się w pobliżu półwyspu wojna. Rosja anektując w 2014 roku ukraiński Krym liczyła na stworzenie raju dla turystów. Jednak w ciągu ośmiu lat na półwysep gównie zwożono sprzęt wojskowy i prześladowano mniejszość tatarską, której przedstawiciele nie zaakceptowali rosyjskiej okupacji.

Po wkroczeniu rosyjskiej armii na Ukrainę, większość krajów zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów i zablokowała możliwość płacenia kartami rosyjskich banków. Kremlowscy propagandyści zapewniali, że Rosjanie będą mogli pojechać na urlop na zaanektowany Krym.

Tymczasem tocząca się na Ukrainie wojna oraz zamknięte w związku z działaniami zbrojnymi lotnisko w Symferopolu odstraszają rosyjskich turystów. Na półwysep można dostać się przez most pociągiem i samochodem, ale jak przypominają niezależni komentatorzy, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę nad przeprawą wisi groźba zniszczenia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja wojna na Ukrainie Krym

Klęska upokorzy Rosję? Politico: Francja, Niemcy i Włochy wolą tego uniknąć, nawet kosztem Ukrainy

17.05.2022 13:12
Portal Politico wysuwa wniosek, że ostatnie sukcesy Ukrainy w wojnie z Rosją sprawiają, iż przywódcy Francji, Niemiec czy Włoch zaczynają uważać zwycięstwo Ukraińców za możliwe i obawiają się, że takie "upokorzenie" Rosji stworzyłoby nowe problemy polityczne. Dlatego, jak zauważa portal, niektóre kraje po cichu opowiadają się za takim rozwiązaniem konfliktu, które pozwoliłoby Moskwie "zachować twarz", nawet jeśli oznaczałoby to oddanie jej części terytorium Ukrainy.

Inna "Bucza". Stanisław Żaryn przypomina rosyjskie zbrodnie w Mali

17.05.2022 13:38
Rosyjskie zbrodnie wojenne i terror wymierzony w cywilów to nie przypadek - uważa Stanisław Żaryn. W ocenie rzecznika koordynatora służb specjalnych to typowe działania Rosji realizującej imperialną politykę. Świadczyć o tym mają dramatyczne relacje z Ukrainy, ale także wydarzenia z Mali, gdzie o rosyjskim barbarzyństwie też jest coraz głośniej.

Wniosek o pieniądze na KPO. Minister Waldemar Buda: zostanie złożony w lipcu

17.05.2022 14:04
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że formalny wniosek o przydział pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostanie złożony w lipcu. Dodał, że w tym roku Polska może liczyć na 2,8 mld euro z części grantowej i 1,3 mld euro z części pożyczkowej.