Redakcja Polska

Pomoc dla Ukrainy. Polska przekaże milion szczepionek przeciwko COVID-19

19.09.2022 17:23
Polska przekaże Ukrainie milion szczepionek przeciwko COVID-19 - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, który spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem. Rozmowy dotyczyły również opieki nad pacjentami z Ukrainy, w tym transportu rannych.
Ministerstwo zdrowia: Polska przekaże Ukrainie milion szczepionek przeciwko COVID-19
Ministerstwo zdrowia: Polska przekaże Ukrainie milion szczepionek przeciwko COVID-19PAP/Wojtek Jargiło

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Vasylem Zvarychem. Jak przekazał na Twitterze resort zdrowia, rozmowy dotyczyły opieki nad pacjentami z Ukrainy, w tym także transportu rannych.


"Polska przekaże Ukrainie milion szczepionek przeciw COVID-19 oraz 100 tys. dawek MMR" - podał resort zdrowia.

Szczepionka obowiązkowa

Szczepionka MMR to trójskładnikowa szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce. W Polsce wchodzi ona w skład grupy szczepień obowiązkowych i podawana jest dwukrotnie.

Pierwszą dawkę przyjmują dzieci między 13. a 15. miesiącem życia, natomiast drugą podaje się w 6. roku życia dziecka.


PAP/dad

"Polska wykopała sobie wolność i niezależność od Rosji". Światowe media o kanale na Mierzei Wiślanej

19.09.2022 13:55
Światowe media opisują sobotnie otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną. Artykuły o tym wydarzeniu ukazały się m.in. na portalach dzienników "Washington Post", "Le Figaro" czy "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Depeszę relacjonującą otwarcie przekopu opublikowały m.in. agencje Associated Press, AFP, Bloomberg, UPI, Anatolia i Lusa.

Weszły w życie ograniczenia wizowe dla Rosjan. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz: są absolutnie zasadne

19.09.2022 14:57
- Skoro znacząca większość Rosjan popiera działania Władimira Putina na Ukrainie, to myślę, że tego typu decyzje, ograniczające możliwość podróżowania dla obywateli Rosji posiadających wizy Schengen, są absolutnie zasadne - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. 

Rozpoczęło się ćwiczenie "Niedźwiedź-22". To "egzamin dojrzałości" dla dwóch polskich jednostek

19.09.2022 15:47
Kilka tysięcy żołnierzy w poniedziałek rozpoczęło ćwiczenie "Niedźwiedź-22". Biorą w nim udział m.in. wojskowi z 18 Dywizji Zmechanizowanej, a także żołnierze z USA i Wielkiej Brytanii. Jak przekazał MON, "Niedźwiedź-22" to "egzamin dojrzałości dla 19 Brygady Zmechanizowanej i 18 Pułku Logistycznego, które poddane zostaną certyfikacji".