Redakcja Polska

Gdzie najwięcej zobaczymy, a stosunkowo niedużo wydamy? "Le Soir" poleca Kraków i Warszawę

02.06.2023 10:47
Kraków i Warszawa znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich miasta oferujących najlepszy stosunek jakości do ceny w 2023 roku, napisał w piątek dziennik "Le Soir". Na pierwszym miejscu znalazła się stolica Portugalii - Lizbona.
Krakowskie Stare Miasto z Sukiennicami
Krakowskie Stare Miasto z SukiennicamiDonaldb/Shutterstock

Belgijska gazeta przytacza wyniki rankingu serwisu turystycznego Post Office Travel Money, przygotowanego w oparciu o 12 kryteriów. Obejmowały one m.in. cenę zakwaterowania, posiłków, koszt przelotu i transportu publicznego, a także ceny głównych atrakcji.

Na pierwszym miejscu znalazła się Lizbona, zaraz za nią uplasowała się stolica Litwy Wilno, a podium zamyka Kraków. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Warszawa.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: turystyka podróże Europa

Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej

01.06.2023 13:09
W kwietniu tego roku stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, wyniosła w Polsce 2,7 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej; to najniższy wskaźnik w UE - podał w czwartek Eurostat. Dodano, że 2,7 proc. poziom bezrobocia odnotowano też w Czechach.

Holenderska prasa: premier Rutte obsypuje komplementami premiera Morawieckiego

01.06.2023 16:20
Podczas wizyty w Hadze polski premier Mateusz Morawiecki został obsypany komplementami przez premiera Marka Ruttego, skomentował środowe spotkanie obu szefów rządów dziennik "De Telegraaf". "Rutte chwali polskiego kolegę" – zatytułowała swój tekst największa gazeta Niderlandów.

Kanada uruchomiła program stypendialny dla ukraińskich studentów

02.06.2023 08:26
Kanada uruchomiła program stypendialny dla ukraińskich studentów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny z powodu rosyjskiej inwazji. Organizatorem pomocy jest Canada Ukraine Foundation, która sfinansuje stypendia we współpracy z ukraińsko-kanadyjską Fundacją Tarasa Szewczenki. Fundacja Kanada-Ukraina to narodowa organizacja charytatywna założona w 1995 roku. CUF koordynuje, rozwija, organizuje i realizuje projekty pomocowe tworzone przez Kanadyjczyków kierowane dla Ukraińców.